10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 52 Gizem Yayıncılık

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 52 Gizem Yayıncılık konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı Gizem Yayıncılık kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 52 Türkçe Çevirisi Gizem Yayıncılık

SAYFA 52 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

I. Read the following text. What festivals is it about?

The Teen magazine interviewed some teenagers about their favorite festivals. Here are two of their answers.

Hi, I’m Juan. La Tomatina is celebrated in the town of Bunol near Valencia in Spain. It’s my favorite festival. It’s organized on the last Wednesday of August. Thousands of people join this festival every year. It’s the most famous food fight in Europe. Old clothes and closed shoes are worn for this fight. In addition, goggles are put on. And then the food fight starts with a signal. Tomatoes are thrown to each other. It lasts for only an hour. Of course, there are some rules. You mustn’t enter the festival area with bottles or hard objects as you may cause harm.

Moreover, you mustn’t tear others’ clothes. You should also squash the tomatoes before you throw them. In this way, the hit will be less painful. And you should stop when you hear the second signal. In the end, the streets are cleaned by fire engines. The atmosphere is terrific. The festival is fantastic. Hello! I’m Eva. I love Chocolate Festival. It’s held in Amsterdam, the capital city of the Netherlands every October. It’s one of the sweetest events in Europe. Over 700 different flavors of chocolate can be tasted there. I find this fascinating. It’s a two-day festival. You can meet chocolate experts from many different countries as well as the Netherlands. They teach you all about chocolate. You can learn the process of making chocolate from bean to bar. The festival organizers don’t forget children. They can create masterpieces of art with chocolate. They can also join entertaining activities like face painting. What’s more, there’s live music in the afternoon and evening. You can enjoy yourselves a lot at this festival.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

I. Aşağıdaki metni okuyun. Hangi festivallerle ilgili?

Teen dergisi bazı gençlerle en sevdikleri festivaller hakkında röportaj yaptı. İşte cevaplarından ikisi.

Merhaba, ben Juan. La Tomatina, İspanya’nın Valensiya yakınlarındaki Bunol kasabasında kutlanmaktadır. Bu benim en sevdiğim festival. Ağustos ayının son Çarşamba günü düzenlenir. Bu festivale her yıl binlerce kişi katılıyor. Avrupa’nın en meşhur yemek savaşı. Bu dövüş için eski kıyafetler ve kapalı ayakkabılar giyilir. Ayrıca gözlük takılır. Ve sonra yemek savaşı bir sinyalle başlar. Domatesler birbirine atılır. Sadece bir saat sürer. Elbette bazı kurallar var. Zarar verebileceğiniz için festival alanına şişe veya sert cisimlerle girilmemelidir. Dahası, başkalarının kıyafetlerini yırtmamalısınız.

Ayrıca domatesleri atmadan önce ezmelisiniz. Bu şekilde vuruş daha az ağrılı olacaktır. Ve ikinci sinyali duyduğunuzda durmalısınız. Sonunda sokaklar itfaiye araçlarıyla temizleniyor. Atmosfer harika. Festival harika. Merhaba! Ben Eva. Çikolata Festivali’ni seviyorum. Her Ekim ayında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenir. Avrupa’nın en tatlı olaylarından biridir. Burada 700’den fazla farklı çikolata çeşidinin tadına bakabilirsiniz. Bunu büyüleyici buluyorum. İki günlük bir festival. Hollanda’nın yanı sıra birçok farklı ülkeden çikolata uzmanlarıyla tanışabilirsiniz. Size çikolata hakkında her şeyi öğretiyorlar. Çekirdekten çubuğa çikolata yapma sürecini öğrenebilirsiniz. Festival organizatörleri çocukları da unutmuyor. Çikolata ile sanat şaheserleri yaratabilirler. Yüz boyama gibi eğlenceli aktivitelere de katılabilirler. Dahası, öğleden sonra ve akşam canlı müzik var. Bu festivalde çok eğlenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.