Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending.

Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending. 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Workbook) 30. sayfada yer alan sorunun cevabını kısaca yazdık. 30. sayfanın Türkçe çevirisini bu linkten okuyabilirsiniz. 30. sayfa Türkçe çevirisi

Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending.

Şimdi, her iki kurbağanın da sağır olduğunu düşünün. Sonunu değiştirerek hikayeyi yeniden yazın.

While a group of frogs were wandering through the forest, the two of them fell into a deep pit. When the other frogs realized how deep the pit was, they told the two frogs that the situation was hopeless. Two frogs jumped out of the pit to survive. The frog group said they should stop and wait to die.

The frogs did not hear them because they were deaf. They kept jumping. The frog crowd was yelling at them to stop trying and die. But he couldn’t hear what they were saying. They jump harder and finally came out of the pit. Other frogs “Didn’t you hear us?” they asked. Both frogs just looked at their faces and said “Wrak wrak” and walked away.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Bir grup kurbağa ormanda dolaşırken ikisi derin bir çukura düştü. Diğer kurbağalar çukurun ne kadar derin olduğunu anlayınca iki kurbağaya durumun umutsuz olduğunu söylemişler. İki kurbağa hayatta kalmak için çukurdan atladı. Kurbağa grubu durup ölmeyi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Kurbağalar sağır oldukları için onları duymadılar. Zıplamaya devam ettiler. Kurbağa kalabalığı, denemeyi bırakıp ölmeleri için onlara bağırıyordu. Ama ne dediklerini duyamıyordu. Daha sert zıpladılar ve sonunda çukurdan çıktılar. Diğer kurbağalar “Bizi duymadın mı?” sordular. Her iki kurbağa da sadece yüzlerine baktı ve “Wrak wrak” dedi ve uzaklaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.