12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86 konusunu yazdık. MEB Yayınları (Devlet Kitapları) 12. sınıf İngilizce Ders kitabı Count me in kitabının Türkçe çevirisini sayfa numaralarına göre yazdık.

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 86

SAYFA 86 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. A. Work in groups. Make a list of the sections of a web page you are familiar with.

B. Below is a sample web page. Read the text and write the names of the elements of a web page beside the numbers given below according to the defiitions in the text.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. A. Grup halinde çalışın. Bildiğiniz bir web sayfasının bölümlerinin bir listesini yapın.

B. Aşağıda örnek bir web sayfası bulunmaktadır. Metni okuyun ve bir web sayfasının öğelerinin adlarını, metindeki tanımlara göre aşağıda verilen sayıların yanına yazın.


“WEB PAGES” METNİ TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

İNTERNET SAYFALARI

Web sayfaları, Köprü Metni Biçimlendirme Dili’nde (HTML) oluşturulan ve İnternet veya Internet tarayıcısı kullanılarak başka bir ağdan erişilebilen belgelerdir. Milyonlar, metinler, videolar, resimler, grafikler vb. Çeşitli içerikler için web sayfalarını ziyaret ettiğinden, belki de dünyada en sık görülen şeylerden biridir. Ancak, bazı web sayfaları ziyaretçileri bu bileşenlere yeterince aşina olmayabilir.

URL’yi girerek web sayfasına erişebilirsiniz. Web sayfasına eriştiğinizde, her web sayfası farklı olduğu için farklı şeyler görebilirsiniz. Yine de ortak unsurlar var. Bazı web sayfaları ziyaretçilere arama kutusu sağlar. Arama seçeneği sayesinde, ziyaretçi web sayfasının bulunduğu web sitesinde hızlı arama yapabilir.

Web sayfaları reklam kabul edebilir. Reklam banner’ları, bir web sayfasında farklı yerlerde görülebilir. Reklam banner’larının aksine, web sayfasının gezinme menüsü veya çubuğu geleneksel olarak web sayfasının üst veya sol tarafında bulunur. Bu menü veya çubuk, ziyaretçinin web sitesinin diğer önemli bölümlerine kolayca erişmesini sağlar.

Ziyaret ettiğiniz web sayfasının alt kısmında, ziyaretçilerin gerek kalmadan sayfanın en üstüne geri dönmesini sağlayan sağ taraftaki telif hakkı veya gizlilik bildiriminin yanı sıra üste geri dön düğmesini görebilirsiniz. kaydırma.

Altta görebileceğiniz başka bir öğe altbilgidir. Altbilgi, ziyaretçinin diğer web sayfalarına devam etmesine yardımcı olmak amacıyla web sitesi için önemli olan diğer bilgileri gösteren bölümdür. Altbilgi ayrıca, web sayfasının, telif hakkı bildirimini, başa dön düğmesini ve web sitesi hakkında diğer bazı önemli bilgileri kapsayan alt kısmına atıfta bulunan terimdir.

Sosyal paylaşım bağlantıları günlük yaşamın bir parçası haline geldiğinden, sosyal paylaşım bağlantıları da çok önemlidir. Bu bağlantılar, web sayfası içeriğini kolayca paylaşmayı mümkün kılar.

Ekmek kırıntıları sayesinde, ziyaretçiye web sitesinde nerede olduklarını hemen anlar. Ayrıca, web sitesinin diğer ana bölümlerine geri izlemeye izin verir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir