Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. konusunu kısaca yazdık. “Kalbin hiç küçük değil. İçine bir evreni sığdırmaya çalışmalısın elinden geldiğince…” cümlelerinde yazar, evrendeki her şeyi sevebileceğimizi belirtiyor. Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evren çevremizde bulunan her şeydir. Biz bütün her şey ile birlikte yaşarız. Ağaçlar, toprak, su, hava, hayvanlar, bitkiler, yıldızlar hepsi evrenin bir parçasıdır.  Evrendeki her varlık önemlidir.

İnsan çeşitli duygulara sahiptir. Bu duygulardan birisi de sevgidir. Sevgi insanı diğer varlıklardan ayıran bir özelliktir.

Sevgi insana ve etrafına ışık verir. Sevgi insanın etrafındaki canlılara dikkat etmesini sağlar. Sevgi ile etrafına bakan insan canlıları korur. Onlara yardım eder. Çünkü biz diğer canlılar ile birlikte evrenin bir parçasıyız. Bu parçanın birinin zarar görmesi bütün evrene zarar verir. Zarar gören evren ise bizim yaşamımızın zarar görmesine neden olur.

Her varlığı sevmek önemlidir. Çünkü evrendeki bütün varlıkların zincirin birer  halkasıdır. Bu halkadan birinin kopması bütün varlıklara zarar verir.

Evrendeki her şey evreni oluşturur, aynı bir binanın duvarları gibi. Bu duvarlardan birisi yıkılırsa zamanla evrende yıkılır.

Örneğin biz ormanları sevmez ve korumazsak, doğa zarar görür. Bir çok bitki ve hayvan ölür. Ormanlar havayı temizleyemez. Bu yüzden bütün canlılar zarar görür.

Sevgi eksilmeyen bir duygudur. Sevgi sayesinde bütün canlılar kardeş olur. Sevgi karşılıklıdır. Sevgi her şeyi birbirine bağlar. Kötü davranış ve  duyguları yok eder.

Deftere yazılan bir yazı gibi bir kelime cümleden çıkarsa cümlenin anlamı kalmaz. Evrendeki her canlı da evrenin bir parçasıdır. Evrendeki her varlığı sevmeliyiz.

Bu yüzden evrendeki bütün varlıkları sevelim.

2 Comments on “Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.”

  1. ben size çoooooook teşekkür ediyorum ödevimde bana çok yardımcı oldunuz hep sizin sitenizi kullanıcam sizi çooooooook seviyorum görüşürüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.