Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. konusunu kısaca yazdık. “Kalbin hiç küçük değil. İçine bir evreni sığdırmaya çalışmalısın elinden geldiğince…” cümlelerinde yazar, evrendeki her şeyi sevebileceğimizi belirtiyor. Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi 

Evren çevremizde bulunan her şeydir. Biz bütün her şey ile birlikte yaşarız. Ağaçlar, toprak, su, hava, hayvanlar, bitkiler, yıldızlar hepsi evrenin bir parçasıdır.

İnsan çeşitli duygulara sahiptir. Öfke, kıskançlık, yardımseverlik vb. Bu duygulardan birisi de sevgidir. Sevgi insanı diğer varlıklardan ayıran bir özelliktir.

Sevgi insana ve etrafına ışık verir. Sevgi insanın etrafındaki canlılara dikkat etmesini sağlar. Sevgi ile etrafına bakan insan canlıları korur. Onlara yardım eder. Çünkü biz diğer canlılar ile birlikte evrenin bir parçasıyız. Bu parçanın birinin zarar görmesi bütün evrene zarar verir. Zarar gören evren ise bizim yaşamımızın zarar görmesine neden olur.

Her varlığı sevmek önemlidir. Çünkü evrendeki bütün varlıkların zincirin birer  halkasıdır. Bu halkadan birinin kopması bütün varlıklara zarar verir.

Örneğin biz ormanları sevmez ve korumazsak, doğa zarar görür. Bir çok bitki ve hayvan ölür. Ormanlar havayı temizleyemez. Bu yüzden bütün canlılar zarar görür.

Sevgi eksilmeyen bir duygudur. Sevgi sayesinde bütün canlılar kardeş olur.

Bu yüzden evrendeki bütün varlıkları sevelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir