Yemekten sonra nasıl dua edilebileceğini düşününüz ve defterinize bir yemek duası örneği yazınız.

Yemekten sonra nasıl dua edilebileceğini düşününüz ve defterinize bir yemek duası örneği yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. 5. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları. Yemek duası örneği;

Yemekten sonra nasıl dua edilebileceğini düşününüz ve defterinize bir yemek duası örneği yazınız.

Yemek Duası

“Ey Rabbimiz! Sana tertemiz duygularla, eksilmeyip artan, huzurundan geri çevrilmeyip kabul edilen sayısız hamd ile hamd ederiz.

Yemek Duası Örneği ( Ödevhane tarafından yazılmıştır)

Allah’ım bize verdiğini bu güzel yemekler için sana teşekkür ederiz. Biz seni çok seviyoruz.

Yemek Duası Örneği 2 

Allah’ım sen zengin ve sonsuz güçlüsün. Verdiğin yiyecekler için sana şükrederiz. Sen rızkımızı artır ve bizleri sana teşekkür eden kullardan eyle.

Yemek Duası Örneği 3

Ey allah’ım bu güzel yiyecekleri bizlere veren sensin. Bizi doyuran sensin. Bizi senin yolundan ayırma. Bizleri sana hamd eden kullarından olmamızı sağla.

Yemek Duası Örneği 4

Ey rızkın sahibi, Ey güç sahibi, Ey yaratan. verdiğini bütün nimetler için sana şükreder, senitesbih eder, seni anar, sana şükrederiz.

Yemek Duası Örneği 5

Allah’ım bize helal rızık ver. Allah’ım bizleri rızıksız bırakma, Allah’ım verdiğin bütün yiyecekler için sana şükrederiz. Bizi sensiz bırakma, yolundan ayırma.

Yemek Duası Örneği 6

Allah’ım doyuran ve veren sensiz. Bizlere verdiğin nimetler için sana şükrederiz. Sen açları doyur. Sen fakirleri koru. Sen bizleri rızıklandırdığın ve sana şükredenlerden eyle.

Yemek Duası Örneği 7

Allah’ım soframızı bereketlendirdiğin için sana teşekkür ederiz. Açlıktan sonsuz güç sahibi olan sana sığınırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir