Aşağıda sonuç paragrafı verilen metnin giriş ve gelişme paragraflarını metnin anlam bütünlüğünü sağlayacak şekilde yazınız.

Aşağıda sonuç paragrafı verilen metnin giriş ve gelişme paragraflarını metnin anlam bütünlüğünü sağlayacak şekilde yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf TÜrkçe ders kitabında yer alan (sayfa 175) sorunun  istediği paragrafı sonuç cümlesine göre girşi gelişme şeklinde paragraflar helinde kısaca yazdık.

Aşağıda sonuç paragrafı verilen metnin giriş ve gelişme paragraflarını metnin anlam bütünlüğünü sağlayacak şekilde yazınız.

Türkiye kültür zenginliği ile eşssiz bir ülkedir. Türkiye’yi diğer yerlerden farklı ve güzel yapan onun sahip olduğu değerlerdir. Anadolu geçmişten günümüze bir çok kültüre ev sahibi olmuştur.

Türkiye sahip olduğu yemek, dil, gelenekler ve tarihi eserler ile kültür zengini bir yerdir. Batı’da Efes Antik kenti, Doğu’da Nemrut Dağı Heykelleri, KAradeniz’de Horon, Batıda Zeybek, Doğu’da halay hep kültürümüzün zenginliğini bizlere gösterir. Türkiye geleneksel yemekleri ile de kültür zenginliğine ışık tutar. Döner, baklava, lahmacun, mantı ve diğer yemekler kültür zenginliğiize örnektir. Dilimizdeki şarkılar, manevi Türk büyükleri bizleri, el öpmek, misafire değer vermek gibi gelenekler, yüreğimizi canlandıran Türküler kültür zenginliğimizin birer göstergesidir.

SONUÇ CÜMLERİ (KİTAPTAKİ)…

Bütün bunlar bizim kültürümüzün zenginlikleridir Bu kültür zenginliği Türkiye’ye dünyada eşsiz bir ülke yapmaktadır bize düşen görev ise bu zenginliğe sahip çıkmak ve kültürümüzü daha da yüceltmektir.

One Comment on “Aşağıda sonuç paragrafı verilen metnin giriş ve gelişme paragraflarını metnin anlam bütünlüğünü sağlayacak şekilde yazınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.