En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız.

En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız sorusunun cevabını kısaca yazdık. 7. sınf Türkçe ders kitabı cevapları. En son okuduğunuz kitaba örnek olarak u kitapları yazabilir veya okuyabilirsiniz.

En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız.

Kitabın Adı: Sol Ayağım

Kitabın Konusu: Beyin felci nedneiyle engelli doğan Christy Brown’un başından geçenleri anlatan bir kitap.

Kitabın Yazarı:Christy Brown

Kahramanlar: Christy Brown, Bayan Brown (Annesi), 

Kitaptaki Olay: Christy Brown engelli doğar. Herkes öleceğini sanır. Bir gün sol ayağını kulanarak tebeşirle resim ççizer. Annesi ona harfleri öğretir. Her işini sol ayağı ile yapmaktadır. Dışarı çıkarken kullandığı bebek arabası kırılır. Yeni araba alırlar. Am afarklı durumu onun içine kapanmasına neden olur. Bir gün kardeşinin boyaları ile resim yapar. Fizik tedaviye başlar. Annesi çok yardımcı olur. Ve kitap yazmaya başlar.  Zihin özürlü olduğu için önemsenmeyen Christy hem bir ressam hem de bir yazar olarak normal çocuklardan üstün bir hale gelmiştir.

Diğer kitap örneği için bakınız. Son Okuduğum Kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir