En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız.

En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız. Çeşitli kitaplar okumuş olabilirsiniz. Bu kitaplara örnek olarak aşağıdaki kitabı yazabilirsiniz veya okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.

En son okuduğunuz kitap hangisidir? Kitabın adını, konusunu, yazarını, kahramanlarını ve kitaptaki olayı aşağıya yazınız.

Kitabın adı: Çöplük

Kitabın Konusu: Çöplükten eşya toplayarak geçimini sağlayan bir çocuğun, bir çanta bulur ve çantanın içinde para ve bir harita vardır.

Kitabın Yazarı: Andy Mulligan

Kitabın Kahramanları: Raphael, Gardo.

Kitaptaki olay:

Raphael geçimini çöplük toplayarak sağlayan bir çocuktur. Çöpte bir çanta bulur. Çantada para, harita ve fotoğraf vardır. Akşam polisler mahallelerini basar ve çantayı ararlar. Çantayı saklarlar. Çantadaki anahtarın bir dolaba ait olduğunu anlarlar.

Çantanın sahibi ülke başkanının yardımcısının hizmetçisidir. Dolapta şifreli bir mektup bulurlar. Bu mektubu çözmeye çalışırlar. Mektubu yazanın hapishanedeki kişi olduğunu anlarlar. Harita sayesinde saklı 6 milyon doları bulurlar ve bu parayı çöplüğe yayarlar. Böylece parayı asıl sahiplerine vermiş olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir