Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.

Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. 7. sınıf Türkçe ders kitabı cevapları. Meyve bahçesi ve meyve ağaçlarının özeliklerini betimleyen bir metin yazdık.

Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.

Bir dönümlük bir meyve bahçem var. Meyve bahçesinde toplan 100 kök ağaç var.

Bu ağaçların 20 tanesi elma, 30 tanesi armut, 25 tanesi şeftali, 5 tanesi nar, 5 tanesi erik, 10 tanesi kiraz, 5 tanesi ayva.

Elma ağaçları 3 metre boyunda. Bu ağaçlar kırmızı elma veriyor. Her bir ağaç birbirinden 1 metre uzaklıkta. Her yıl ağaçaları budayarak daha sağlıklı büyümelerini sağlıyorum.

Armut ağaçları bahçenin alt kısmında ikili sıra halinde. Armutlar ise sulu ve sarı armut şeklinde.

Ayva ve nar ağaçları bodur ve kısa. bu ağaçların dalları saha sık. Boyları ise yaklaşık 1,5 metre. Nar ve ayva daha geç oluyor. Meyvelerini toplama elma ve armutlara göre daha zor.

Şeftali ağaçaları bahçenin sao tarafında tek sıra halinde.

Bahçenin her yanına damlama yöntemi ile sulama yapan borular döşelidir. Bahçenin ilk giriş köşesinde ise ufak bir baraka olup, bahçede kullandığım çapai kazmai, kürek, makas gibi tarım aletleri bulunur. Sulamayı ise kuyudan yapmaktayım.

Behçem bir çok kuşun, bazen sincapların geldiği bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir