Aşağıda serim bölümü verilen hikâyeyi tamamlayınız.

Aşağıda serim bölümü verilen hikâyeyi tamamlayınız. Hikâyenize uygun bir başlık koyunuz. sorusunun cevabını kısaca yazdık. Serim bölümü demek,  roman, öykü, masal gibi anlatı türlerinde kişilerin ve çevrenin tanıtıldığı, konunun, olayın anlatılmaya başlandığı bölümdür. Bu hikayede serim bölümü verilmiş, hikayenin geri kalanını şu şekilde tamamlayabiliriz.

SERİM BÖLÜMÜ VERİLEN HİKAYENİN DEVAMI

DÜNYAYA NE OLUYOR?

Dünyadaki yaşam olağan akışında giderken öyle bir zaman gelmişti ki doğanın tüm akışı tersine dönmüştü. Gün ortasında karanlık yaşanır olmuştu, gece uykusunun en tatlı yerinde de aydınlık. Bilim insanları bunun nedenini araştıradursun bu değişlikten en çok etkilenip canı sıkılanlar çocuklardı. Oyunlarının en heyecanlı yerinde karanlığa gömülmek ya da uykunun en tatlı bölümünde uyandırılmak kimin hoşuna giderdi ki? En çok da karanlıktan yakınıyordu çocuklar.

Herkes bu durumdan şikayetçi. Dünyanın düzeni neden bozulmuştu. Bütün ülke bilim insanları toplandı, çözümler aradılar. Televizyonlar hep bu konudan bahsetti. Dünyanın ve doğanın düzeni değişmişti. Bir gün bir çok kuş ölü olarak bulundu, daha sonra ağaçların yaprakları sarardı.

Durum çok ciddiydi. Dünyanın sonu mu geliyordu. Bilim insanları bir çözü üretemiyordu. Ne olmuştu. Uydulardan geçmiş dünya görüntüleri izlendi. Ve sorun anlaşıldı.

New-york şehrinde bir fabrikanın saldığı zehirli gazlar, dünya atmosferindeki düzeni bozmuş bu da güneş ışınlarını emer bir hale gelmişti. Gaz oranı artınca güneş ışınları dünya dışından geri yansıtılıyordu. Bir çeşit ayna görevi yapıyordu.

Hemen bu fabrika kapatıldı. Bir hafta sonra bu aniden olan gece veya gündüz olayları azaldı. Ama dünyaya verdiğimiz zararın boyutlarının ciddi olduğu anlaşıldı.

Ülkeler toplandı, çevre kirliliği ve doğanın korunması için ciddi önlemler aldı.

Çünkü bizim dünyadan başka yaşayacak bir yuvamız yoktu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir