Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bu yazıda “Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.” sorusunun cevabını kısaca yazdık.

Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.

 1. Herkes birbirinin düşmanı olur, kavgalar çıkar
 2. Huzur ve mutluluk kalmaz
 3. Kimse kimseye güven duymaz
 4. Haklar çiğnenir
 5. İnsanlar güzel davranışlarda bulunmaz
 6. Nefret, öfke her yeri kaplar
 7. Ağaçlar, hayvanlar zarar görür
 8. Gelecek nesillere güzel bir dünya bırakamayız.
 9. İnsan insanlıktan çıkar
 10. Güzel ahlak yok olur
 11. Çirkin davranışlar her yeri kaplar. Bu dünyayı zamanla yok eder.
 12. Önce insanlar, sonra ülkeler kavga eder.

 

4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları. Din Kültürü kitabı sayfa 57 cevapları

One Comment on “Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.”

 1. Huzur kalmaz, savaşlar çıkardı, herkes birbirine öfke ve nefretle bakardı. Biz insanlar aslında birer hayvanızdır. ama kedilere , köpeklere bile davrandığımız saygısızlık bile kötü şeylere yol açabilir mesela bunların için de bitkilerde var . BİTKİLER DE bir canlıdır ama dünyada bazılarımız bitkilerin bir canlı olduğunu anlamazlar. BİTKİLER bizim düzenleyici olarak vicudumuzu sağlıklı yapmasına ramen biz onlara kötü davranırız onları sevgiyle karşıladığımızı sanmamıza ramen doğrusu dünyada sevgi saygı kalmamıştır. BUDA DÜNYAMIZI daha da kötüye götürür .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir