Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir? Açıklayınız.

Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir? Açıklayınız.

Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir? Açıklayınız.   6.sınıf Sosyal Bilgiler  7.ünite Elektronik Yüzyıl, Tıp Alanındaki Çalışmalar ve Toplumsal Dayanışma bölümü 168. sayfa ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir? Açıklayınız.

Organ Bağışında Bulunmanın Toplumsal Dayanışmaya Etkisi Sizce Ne Olabilir? Açıklayınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Toplumda birlik ve beraberlik düşüncesi artar.
  2. Yardımlaşma ve kardeşlik, sevgi ve saygı duygusu gelişir.
  3. Toplumda birbirlerini düşünen bireylerin olması mutluluk duygusu yaratır.
  4. Toplum olma özelliği pekişir.

Bir kişi bize zor durumumuzda yardım etse biz bu kişiye karşı sevgi besleriz. Onun zor durumunda yardım etmek isteriz. Bu sayede toplum içinde kişiler arasında sevgi, saygı ve koruma duyguları gelişir. Organ bağışı da en büyük ve en özverili bir yardımlaşmadır.

Bir Gün Organ Nakli İçin Sırada Bekleyen Kişilerden Biri De Biz Olabiliriz. Bağışlanacak Organlarla Sağlığımıza Kavuşacağımızı Düşünürsek Organ Bağışının Yaygınlaşması İçin Neler Yapılmasını Önerirsiniz? Bu Konudaki Düşüncelerinizi Açıklayınız.

İLAVE BİLGİ NOTU

Organ bağışı sayesinde ölümcül sağlık koşullarındaki kişiler sağlıklarına kavuşabilmektedir.

Örneğin görme engelli bir kişi ömür boyu göremez halde yaşayacakken, organ bağışı sayesinde görmeye başlamakta ve hayatını olumlu olarak değiştirmektedir. Ayrıca bu kişinin yakın çevresine de ayrı bir mutluluk ve huzur vermektedir.

Organ bağışı, bir insanın organlarının bir kısmının veya tamamının, henüz sağlıklı iken, beyin ölümünün ardından başka insanlarda yararlanılmak üzere bağışlanmasıdır. ( 1 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir