Hediye aldığınızda ve verdiğinizde neler hissediyorsunuz, hediyeleşmek niçin önemlidir?

Hediye aldığınızda ve verdiğinizde neler hissediyorsunuz, hediyeleşmek niçin önemlidir? sorusunun cevabını kısaca yazdık. Hediye vermek ve almak en güzel davranışlardan biridir. Hediye veren ve alan kişiyi mutlu eder. Hediyenin insana neler hissettirdiğini kısaca cevap olarak yazdık.

Hediye aldığınızda ve verdiğinizde neler hissediyorsunuz, hediyeleşmek niçin önemlidir?

Hediye aldığımda; mutlu oluyorum, sevildiğimi hissediyorum, bana hediye veren kişiyi daha çok seviyorum. Hediye aldığımda değer verildiğimi, yalnız olmadığımı hissediyorum, bağlarımız güçleniyor.

Hediye verdiğimde,  karşımdaki kişiye sevgimi gösterdiğimi hissediyorum.  Hediye verdiğimi kişinin mutlu olması beni de mutlu ediyor. Teşekkür edince dünyalar benim oluyor. Hayatın paylaştıkça daha güzel bir yer olduğunu anlıyorum.

İLAVE BİLGİ

Hediye vermek ve almak insanlar arsı bağları güçlendirir. Kişiler arası kavgaları ve sıkıntıları giderir. Hayatı güzelleştirir. Hediyenin küçüğü ve büyüğü olmaz. Özellikle doğum günlerinde hediye insanın gününü zevkli bir hale getirir.

Hediyenin illa ki pahalı bir şey olması gerekmez. Çizilen küçük bir resim, hediye edilen bir kitap veya top insanın mutlu olmasını sağlar. Hediyeler kalbimizde mutluluk kapılarını açan anahtarladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir