“Üzüm üzüme baka baka kararır.” “Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan.” Yukarıdaki atasözleriyle anlatılmak istenen husus nedir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

“Üzüm üzüme baka baka kararır.” “Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan.” Yukarıdaki atasözleriyle anlatılmak istenen husus nedir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf Din Kültürü ve …

Read More

İnsanlar sigara, içki ve kumar gibi kötü alışkanlıkların zararlarını bildikleri hâlde niçin bu tür alışkanlıklara yönelmektedirler?

İnsanlar sigara, içki ve kumar gibi kötü alışkanlıkların zararlarını bildikleri hâlde niçin bu tür alışkanlıklara yönelmektedirler? sorusunun cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları. Kötü …

Read More

Peygamberimizin (s.a.v.) yukarıdaki hadisini yorumlayınız ve düşündüklerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Peygamberimizin (s.a.v.) yukarıdaki hadisini yorumlayınız ve düşündüklerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız sorusunun cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları. İçki bütün kötülüklerin anasıdır Hadisinin açıklayalım.  

Read More