“Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız.

“Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık.

Hayatımızda bir çok yapmak istediğimiz şey vardır. Bu istekleri yapmak bazen imkansız gelir, engeller karşımıza çıkar ve vazgeçeriz. İnsanı bu hayallerden vazgeçiren bu engeller insanı bir yere hapseder.

İnsan vazgeçtiği ve engelleri gözünde büyüttüğü veya gerekli çabayı göstermediği için hayatını daha iyi bir hale getiremez. Örneğin gitar çalmak isteyen bir kişi notaları ezberleyemem, çok karışık diyerek vazgeçse o hayalini yerine getiremez. Engeli onu o konuma hapseder. Mutluluğu yaşayamaz.

Ve gitar çalamayan bir insan olarak kalır. Engeller insanı bir yerde durdurur. İnsan bu engelleri aşmak için çaba göstermelidir. Engeller azmi olmayanı, korkakları, tembelleri engeller.

Günümüze kadar bir çok yapılamaz denilen ama yapılan kahramanlıklarla doludur. Bir kişi uçmaktan korktuğunda uçmak istemez. Gökyüzü yani yükseklik ona bir engel olur.

Durup düşünmeliyiz. Acaba benim engellerim neler. Beni hayallerimi gerçekleştirmekten alıkoyan, hayatımı sınırlayan engeller nelerdir.

Engeller aşmak için vardır. Engeller insanı geliştirir. Mevcut yetenek ve güçlerini ortaya çıkarır.

One Comment on ““Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir