9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 22 MEB

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 22 9. sınıf İngilizce ders kitabı MEB  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 1. ünite Sayfa 22 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 22

SAYFA 22 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Hi Jake,
1. Greetings from Tokyo. I’m at the international school of Japanese. I’m in class 3 with six other students. They’re all from different cities; Paris, Agra, Cairo, Nevşehir, Rome and Sydney. Our teacher’s name is Ayumi. She is very kind and funny. She’s a very good teacher.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Merhaba Jake,
1. Tokyo’dan selamlar. Ben uluslararası Japon okulundayım. Diğer altı öğrenciyle 3. sınıftayım. Hepsi farklı şehirlerden; Paris, Agra, Kahire, Nevşehir, Roma ve Sidney. Öğretmenimizin adı Ayumi. Çok kibar ve komik. Çok iyi bir öğretmen.


2. I’m with a Japanese host family, the Akiyamas. Mr. and Mrs. Akiyama have three children. Yoko is twelve, Keiko is ten and Hiro is six years old. They are all very friendly and polite, but it is difficult to understand them. I miss my family a lot, especially little Lucy. They are my nearest and dearest.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2. Japon ev sahibi bir aileyim Akiyamas’la birlikteyim. Bay ve Bayan Akiyama’nın üç çocuğu var. Yoko on iki, Keiko on ve Hiro altı yaşında. Hepsi çok samimi ve kibar, ama onları anlamak zor. Ailemi çok özlüyorum, özellikle küçük Lucy. Onlar benim en yakınım ve en sevdiklerim.


3. Tokyo is a very nice city. It’s crowded, but the streets are clean and safe. The temples in Kyoto are stunning. They are about 1500 years old and I’m very lucky because it’s the cherry blossom time here. The natural landscape is amazing. Sushi is delicious but not for breakfast!!!
Write to me soon.
All the best
Mike

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

3. Tokyo çok güzel bir şehir. Kalabalık ama sokaklar temiz ve güvenlidir. Kyoto’daki tapınaklar çarpıcı. Yaklaşık 1500 yaşındalar ve çok şanslıyım çünkü buradaki kiraz çiçeği zamanı. Doğal manzara inanılmaz. Suşi lezzetli ama kahvaltı için değil!
Yakında bana yaz.
Herşey gönlünce olsun
Mike

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir