9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 71, 72 Cevaplar

Bu yazıda “9. sınıf İngilizce Çalışma Ders kitabı 10. ünite sayfa 71, 72 Cevapları MEB Yayınları” MEB Yayınları 9. sınıf ders kitabı sayfa 71, 72 Cevapları yazdık. 9. sınıf ders kitabı 10. ünite Festival ünitesi cevapları sayfa 71, 72 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı 71, 72 Cevapları

SAYFA 71 CEVAPLAR

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 71 Cevaplar

9. sınıf İngilizce sayfa 71 cevaplar

SAYFA 72 CEVAPLAR

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 71 Cevaplar

Laura : Hi, Mr. Martinez. You know I’m here for my ICT project. I’m going to prepare a presentation about ‘digital footprints’.
Mr. Martinez : Welcome, Laura. I hope I can help you with your project.
Laura : I’m really grateful that you accepted my request. Well, can I start with my frst question?
Mr. Martinez : Of course. I’m all ears.
Laura : What does ‘a digital footprint’ mean?
Mr. Martinez : Umm. It’s the information about you on the internet. Whatever you do online, you leave your digital footprint.
Laura : Can you explain it a little bit?
Mr. Martinez : Of course. When you visit websites, share posts, send messages or e-mails, you leave some information, I mean your footprints, behind you.
Laura : But we can clear this information if we want. I mean we can clear our posts or our history on computers.
Mr. Martinez : No, that’s not true. Things are not always under your control. You can clear your post on your Facebook account, but your trace or footprint stays there forever. You must ask Facebook to clear your trace.
Laura : That’s interesting. I didn’t know that. I’ll be more careful with my steps online. Next question? What can we do to have a good digital footprint?
Mr. Martinez : First, think twice before you share something. Next, try to visit useful websites. They help your learning. And fnally, be respectful and use kind words. In short, show your best side online.
Laura : Thank you for your help, Mr. Martinez.
Mr. Martinez : You’re welcome, Laura.

ÇEVİRİSİ:

Laura: Merhaba, Bay Martinez. Biliyorsun ICT projem için buradayım. Ben
‘Dijital ayak izleri’ hakkında bir sunum hazırlayacağım.
Bay Martinez: Hoşgeldin Laura. Umarım projenizde size yardımcı olabilirim.
Laura: İsteğimi kabul ettiğin için minnettarım. İlk sorumla başlayabilir miyim?
Bay Martinez: Tabii ki. Can kulağı ile dinliyorum.
Laura: “Dijital ayak izi” ne anlama geliyor?
Bay Martinez: Umm. İnternetteki sizinle ilgili bilgiler. Çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın, dijital ayak izinizi bırakın.

Laura: Biraz açıklayabilir misin?
Bay Martinez: Tabii ki. Web sitelerini ziyaret ettiğinizde, paylaşımlarınızı paylaştığınızda, mesaj veya e-posta gönderdiğinizde, bazı bilgiler bırakıyorsunuz, yani ayak izlerinizi, arkanızda.
Laura: İstersek bu bilgiyi temizleyebiliriz. Demek istediğim, bilgisayarlarımızdaki yazılarımızı veya geçmişimizi silebiliriz.
Bay Martinez: Hayır, bu doğru değil. İşler her zaman senin kontrolünde değil. Facebook hesabınızdaki yayınınızı silebilirsiniz, ancak iziniz veya ayak iziniz sonsuza kadar orada kalır. İzini silmek için Facebook’a sormalısın.
Laura: Bu ilginç. Bunu bilmiyordum. Çevrimiçi adımlarla daha dikkatli olacağım. Sonraki soru? İyi bir dijital ayak izi elde etmek için ne yapabiliriz?

Bay Martinez: İlk önce bir şeyi paylaşmadan önce iki kez düşünün. Ardından, yararlı web sitelerini ziyaret etmeye çalışın. Öğrenmenize yardımcı olurlar. Ve sonunda, saygılı olun ve kibar sözler kullanın. Kısacası, çevrimiçi olarak en iyi tarafınızı gösterin.
Laura: Yardımınız için teşekkürler, Bay Martinez.
Bay Martinez: Bir şey değil, Laura.

9. sınıf İngilizce sayfa 72 cevaplar

9. SINIF İNGİLİZCE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir