10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10 Türkçe Çevirileri ve Cevapları Cem Yayınları Sunshine

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10 Türkçe Çevirileri ve Cevapları Cem Yayınları Sunshine

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10 Türkçe Çevirileri ve Cevapları Cem Yayınları Sunshine

SAYFA 10 TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ VE CEVAPLARI

1. Read and complete the short texts with the following vocabulary items below.

1. When I go running, I feel ENERGETIC and healthy. I often go alone but sometimes my friends join me and we do sports together. On weekdays, I sometimes go to the gym. At weekends, I WAKE UP early and go running. I love sports!

2. My brother and I always read books. After school, we come back home, finish our homework and HAVE DINNER with our parents every day. Then, we go to our roomsand read books. Sometimes weshare our books. Reading is our FAVORITE free time activity!

3. Liz and Tom are cousins. Every weekend, they meet outside and they GO TO THE CINEMA. They love movies. Tom likes adventure movies and Liz likes romantic comedies but they ALWAYS find enjoyable movies and go together. Movies are perfect!

4. Rebecca plays the guitar. She loves music and she sings songs. Her favorite free time activity is LISTENING THE MUSIC. She wakes up in the morning and TURNS ON her radio. Then, on her way to school, she listens to music and after school she goes to her guitar practice. Music is her life!

2. Read the short texts about free time activities again and match the texts with the pictures below.
a.3
b.4
c.1

TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

1. Aşağıdaki kelimeleri içeren kısa metinleri okuyun ve tamamlayın.

1. Koşmaya gittiğimde kendimi ENERJİK ve sağlıklı hissediyorum. Sık sık tek başıma giderim ama bazen arkadaşlarım da bana katılır ve birlikte spor yaparız. Hafta içi bazen spor salonuna giderim. Hafta sonları erken kalkıp koşmaya giderim. Sporu severim!

2. Kardeşim ve ben her zaman kitap okuruz. Okuldan sonra eve dönüyoruz, ödevlerimizi bitiriyoruz ve her gün ebeveynlerimizle akşam yemeği yiyoruz. Daha sonra odalarımıza çıkıp kitap okuyoruz. Bazen kitaplarımızı paylaşıyoruz. Okumak bizim FAVORİ boş zaman aktivitemizdir!

3. Liz ve Tom kuzenlerdir. Her hafta sonu dışarıda buluşup SİNEMAYA GİDERLER. Filmleri severler. Tom macera filmlerini, Liz ise romantik komedileri seviyor ama onlar HER ZAMAN eğlenceli filmler bulup birlikte gidiyorlar. Filmler mükemmel!

4. Rebecca gitar çalıyor. Müziği çok seviyor ve şarkı söylüyor. En sevdiği boş zaman etkinliği MÜZİK DİNLEMEKTİR. Sabah uyanır ve radyosunu açar. Daha sonra okula giderken müzik dinliyor ve okuldan sonra gitar antrenmanına gidiyor. Müzik onun hayatıdır!

2. Serbest zaman etkinlikleriyle ilgili kısa metinleri tekrar okuyun ve metinleri aşağıdaki resimlerle eşleştirin.
a.3
b.4
c.1

Diğer Sayfaların Cevaplarını Gör 10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Çeviri ve Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir