10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Türkçe Çevirisi Sayfa 26 Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Türkçe Çevirisi Sayfa 26 Count Me In. MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı Workbook Çalışma Kitabının kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Woorkbook) Türkçe Çevirisi Sayfa 26 Count Me In

Read the life story of Mia Hamm and tick the ones whose answers exist in the text above.

Mia Hamm is the former American soccer player who competed with the US Women’s National Soccer Team for 17 years with 158 goals. This soccer star, Mariel Margaret Hamm, was born on March 17, 1972, in Selma, Alabama. She got into soccer because she had an older brother and two older sisters playing soccer and her dad refereeing their game. So, she spent most of her time at the soccer field. She realized that she loved to win. She didn’t want to be the best player in the world but there were times that she felt she was. Also, she had times she felt that she even couldn’t tie her own shoes. But, every time she stepped on the pitch whether for a practice or a game, she liked to be a factor in winning. In 1987, at the age of 15, she became the youngest person ever to play for the US Women’s National Soccer Team. Over the next 17 years, she became the leading scorer in the history of women’s international soccer with 158 goals and 142 assists. She won the Women’s World Cup in 1991 and 1999, and took Olympic gold medals in 1996 and 2004. Hamm held the record for most international goals scored until June 2013, when American player Abby Wambach broke her record. She got the name FIFA’s World Player of the Year in both 2001 and 2002. In 2004, she retired because she wanted to be a mom and start a family and she was ready to commit everything to that. For her, it was the best decision she’s ever made. Now, she has three children and, instead of soccer, they fill her life with joy and challenge her every single day. She is not only the best soccer player in the history, but she is also the person who put women soccer on map.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Mia Hamm’ın hayat hikayesini okuyunuz ve yukarıdaki metinde cevapları bulunanları işaretleyiniz.

Mia Hamm, 17 yıl boyunca 158 golle ABD Kadın Milli Futbol Takımı ile mücadele eden eski Amerikan futbolcusu. Bu futbol yıldızı Mariel Margaret Hamm, 17 Mart 1972’de Alabama, Selma’da doğdu. Futbola başladı çünkü bir ağabeyi ve iki ablası futbol oynuyordu ve babası maçları yönetiyordu. Bu yüzden zamanının çoğunu futbol sahasında geçirdi. Kazanmayı sevdiğini anladı. Dünyanın en iyi oyuncusu olmak istemiyordu ama öyle hissettiği zamanlar oldu. Ayrıca, kendi ayakkabılarını bile bağlayamadığını hissettiği zamanlar oldu. Ancak ister antrenman ister maç için sahaya her adım attığında, kazanmada etken olmayı seviyordu. 1987’de 15 yaşındayken ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nda oynayan en genç kişi oldu. Önümüzdeki 17 yıl boyunca, 158 gol ve 142 asistle uluslararası kadın futbolu tarihinde en çok gol atan oyuncu oldu. 1991 ve 1999’da Kadınlar Dünya Kupası’nı kazandı ve 1996 ve 2004’te Olimpiyat altın madalyaları aldı. Hamm, Amerikalı oyuncu Abby Wambach’ın rekorunu kırdığı Haziran 2013’e kadar en çok uluslararası gol atma rekorunu elinde tuttu. Hem 2001 hem de 2002’de FIFA’nın Dünya Yılın Oyuncusu adını aldı. 2004’te anne olmak ve bir aile kurmak istediği için emekli oldu ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdı. Onun için, şimdiye kadar verdiği en iyi karardı. Şimdi üç çocuğu var ve futbol yerine hayatını neşeyle dolduruyorlar ve her gün ona meydan okuyorlar. O sadece tarihin en iyi futbolcusu değil, aynı zamanda kadın futbolunu haritaya koyan kişidir.


1. Why did she start playing soccer? DOĞRU
2. Where was she born? DOĞRU
3. What was her father’s name?
4. How old was she when she got retired? DOĞRU

5. How long did she hold the record for most international goal scored?
6. Why is she a legendary figure? DOĞRU
7. Why did she love to win?
8. When did she marry?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Neden futbol oynamaya başladı? DOĞRU
2. Nerede doğdu? DOĞRU
3. Babasının adı neydi?
4. Emekli olduğunda kaç yaşındaydı? DOĞRU

5. Uluslararası atılan en çok gol rekorunu ne kadar süre elinde tuttu?
6. Neden efsanevi bir figür? DOĞRU
7. Kazanmayı neden seviyordu?
8. Ne zaman evlendi?


1B
Read the full text again and complete the missing parts with the words in the box to sequence the events.

soon first when then

E.g. First, Mia was inspired by the other family members playing football. (1)……soon……, she got into football. She noticed her talent and (2) ……theen………. made most of it. (3)…when………. she felt that she wanted to have children, she quit.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1B
Olayları sıralamak için tam metni tekrar okuyun ve eksik kısımları kutudaki kelimelerle tamamlayın.

yakında ilk ne zaman o zaman

Örneğin. İlk olarak, Mia, futbol oynayan diğer aile üyelerinden ilham aldı. (1)……yakında……, futbola başladı. Yeteneğini fark etti ve (2) ……sonra ……… çoğunu yaptı. (3)…………. çocuk sahibi olmak istediğini hissettiğinde, bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir