10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 25 Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 25  MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 25 Türkçe Çevirisi MEB Count Me In

SAYFA 25 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2B
Take a quick look at the e-mail text, find out what it is about and circle the correct option.

a. Ethan’s memories
b. Ethan’s emotions, plans and arrangements (Doğru cevap)

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2B
E-posta metnine hızlıca göz atın, ne hakkında olduğunu öğrenin ve doğru seçeneği daire içine alın.

a. Ethan’ın anıları
B. Ethan’ın duyguları, planları ve düzenlemeleri (Doğru cevap)


Dear Mum,
It’s a week since I came here. I miss you all very much but I must be patient and fight against all the difficulties. As you always say, no sweat, no sweet . I sometimes feel lonely but don’t worry about me because I have great friends and they care about me. Everything is going well. The school, the instructors and the dormitory are all great.
I’m making new friends here. I can get on well with the people around, especially Kuzey, from Turkey. I hope all is well at home.

We have made arrangements for the weekend. Our classmate Bethany is showing us around the city tomorrow morning. We are meeting at the city center and taking a city tour by bus. In the afternoon, we are visiting the NASA Aviation Museum. The tickets are a bit expensive but it’s worth seeing. You know, I’ve always been interested in space. And at 8 pm. we are having dinner in an oriental restaurant.

Everyone in the group is joining. I’m looking forward to Sunday as well. I’m going to Verizon Center with Kuzey. We’re watching the Wizards live. Our seats are very close to the court. Can you imagine us just a couple of meters to the NBA stars?

By the way, we have the academic calendar, now. I’m going to visit you in the third week of January in the semester holiday, and we’re going to enjoy our time together for two weeks. I’ll let you know all the details when I get the tickets. This is just a plan, an intention for now. The summer holidays start in early June but I’m not going to visit you then. With a group of friends, we are going to fly to Chicago. We’re going to spend a week there. I’m excited about this summer.

We are going to build a swimming pool in the garden with Dad and redesign the garden. He told about it last week. I hope everything goes as planned. I’ve just received a message from friends and they are waiting for me outside. I will leave now and join them for dinner.
Bye for now, big big hugs! Ethan.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Canım anneciğim,
Ben buraya geleli bir hafta oldu. Hepinizi çok özledim ama sabırlı olmalı ve tüm zorluklara karşı savaşmalıyım. Her zaman dediğin gibi ter yok tatlı yok . Bazen kendimi yalnız hissediyorum ama benim için endişelenme çünkü harika arkadaşlarım var ve onlar beni önemsiyor. Herşey iyi gidiyor. Okul, eğitmenler ve yurt hepsi harika.
Burada yeni arkadaşlar ediniyorum. Çevremdeki insanlarla, özellikle de Türkiye’den Kuzey ile iyi anlaşabilirim. Umarım evde her şey yolundadır.

Hafta sonu için düzenlemeler yaptık. Sınıf arkadaşımız Bethany yarın sabah bize şehri gezdiriyor. Şehir merkezinde buluşuyoruz ve otobüsle şehir turu yapıyoruz. Öğleden sonra NASA Havacılık Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Biletler biraz pahalı ama görülmeye değer. Biliyorsun, uzaya her zaman ilgi duymuşumdur. Ve akşam 8’de. Oryantal bir restoranda akşam yemeği yiyoruz.

Gruptaki herkes katılıyor. Ben de pazar gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Kuzey ile Verizon Center’a gidiyorum. Sihirbazları canlı izliyoruz. Koltuklarımız mahkemeye çok yakın. NBA yıldızlarından sadece birkaç metre uzakta olduğumuzu hayal edebiliyor musunuz?

Bu arada, artık akademik takvimimiz var. Sömestr tatilinde Ocak ayının üçüncü haftasında sizi ziyaret edeceğim ve iki hafta boyunca birlikte zaman geçireceğiz. Biletleri aldığımda tüm detayları size bildireceğim. Bu sadece bir plan, şimdilik bir niyet. Yaz tatilleri Haziran başında başlıyor ama o zaman sizi ziyaret etmeyeceğim. Bir grup arkadaşla Chicago’ya uçacağız. Orada bir hafta geçireceğiz. Bu yaz için heyecanlıyım.

Babamla bahçeye bir yüzme havuzu yapacağız ve bahçeyi yeniden tasarlayacağız. Geçen hafta anlattı. Umarım her şey planlandığı gibi gider. Az önce arkadaşlardan bir mesaj aldım ve dışarıda beni bekliyorlar. Şimdi ayrılacağım ve akşam yemeği için onlara katılacağım.
Şimdilik hoşçakalın, kocaman öpücükler! Ethan.


2C
Read the text and answer the questions.

1. How does Ethan feel about his family and school?
He misses his family very much but the school is great

2. What are their arrangements for the weekend?
2. His classmate Bethanyis showing them around the city. They are meeting at the city center and taking a city tour on bus. In the afternoon, they are visiting the NASA Aviation Museum. At 8 pm. they are having dinner in an oriental restaurant. On Sunday, he is going to Verizon Center with Kuzey. They’re watching the Wizards live.

3. What does Ethan plan to do on holidays?
He plans to visit his mother, fly to Chicago with a group of friends, build a swimming pool in the garden with his father and redesign the garden.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Metni oku ve soruları yanıtla.

1. Ethan ailesi ve okulu hakkında ne düşünüyor?
Ailesini çok özlüyor ama okul harika

2. Hafta sonu için yaptıkları düzenlemeler nelerdir?
2. Sınıf arkadaşı Bethanyi onlara şehri gezdiriyor. Şehir merkezinde buluşuyorlar ve otobüsle şehir turu yapıyorlar. Öğleden sonra NASA Havacılık Müzesi’ni ziyaret ediyorlar. Akşam saat 8’de. oryantal bir restoranda akşam yemeği yiyorlar. Pazar günü Kuzey ile Verizon Center’a gidiyor. Wizards’ı canlı izliyorlar.

3. Ethan tatillerde ne yapmayı planlıyor?
Annesini ziyaret etmeyi, bir grup arkadaşıyla Chicago’ya uçmayı, babasıyla birlikte bahçeye bir yüzme havuzu inşa etmeyi ve bahçeyi yeniden tasarlamayı planlıyor.


2D
Put (A) for arrangements or (I) for plans and intentions.

1. ….. visiting NASA Aviation Museum
2. ….. going to Verizon Center
3. ….. visiting the family in the semester holiday
4. ….. building a swimming pool
5. ….. watching the Wizards live
6. ….. flying to Chicago

ANSWER

1 . A
2. A
3. I
4. I
5. A
6. I

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2D
Düzenlemeler için (A) veya planlar ve niyetler için (I) koyun.

1. ….. NASA Havacılık Müzesi’ni ziyaret
2. ….. Verizon Center’a gidiyor
3. ….. sömestr tatilinde aileyi ziyaret etmek
4. ….. bir yüzme havuzu inşa etmek
5. ….. Wizards’ı canlı izlemek
6. ….. Chicago’ya uçmak

CEVAP

1. A
2. Bir
3. ben
4. ben
5. Bir
6. ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir