10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 53 Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 53  MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. 4. Ünite sayfa 53 çevirisi.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 53 Türkçe Çevirisi MEB Count Me In

SAYFA 53 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5A
While giving examples of their childhood and youth, which of the following do your parents talk about most? Rate from 1 (the least common) to 5 (the most common). Discuss with friends.

spending time with the family
sharing the household chores
clothing style
manners of people
habits

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5A
Anne babanız onların çocukluklarından ve gençliklerinden örnekler verirken en çok aşağıdakilerden hangisinden bahseder? 1 (en az yaygın) ile 5 (en yaygın) arasında derecelendirin. Arkadaşlarınızla tartışın.

aile ile vakit geçirmek
ev işlerini paylaşmak
giyim tarzı
insanların görgü kuralları
alışkanlıklar


5B
Read the interview. Find out how Mr. Decker feels about the past and the younger generation.

Interviewer Well, Mr. Decker thank you for accepting us. It’s a pleasure to have an interview with you.
Mr. Decker The pleasure is mine. Interviewer I’d like to begin asking my questions.
Mr. Decker Sure, go ahead. Interviewer You used to be at the top of tennis for many years and people still see you as a legendary figure in sports. You still have a lot of fame worldwide and millions still admire you. This is not coincidence. Today’s people and athletes have a lot to learn from you.
Mr. Decker I’m grateful for all the love and admiration.
Interviewer Let’s begin with your everyday life. Could you please tell us about your routines? For example, what time did you use to go to bed and get up, what did you use to eat, how did you use to train? Basic things, I mean. Did you use to have any bad habits? People will be happy to learn about these things.

Mr. Decker Well, I used to go to bed before midnight and get up early in the morning. Before breakfast, I used to run 5 km. Breakfasts are vital for people, and especially for athletes. I knew this very well, so I used to have a full breakfast, Mediterranean breakfast. Olives, tomatoes, cucumbers, cheese, honey, butter, etc. But, farming techniques were traditional then. We never used to eat food with hormone.
Interviewer What about after breakfast?

Mr. Decker My trainer used to keep me at the training center for most of the day. I used to stick to my training programs. I didn’t use to go out at night. My family and I used to live a simple life. We were all very happy. Family time has always been the best source of happiness to me. But today, most athletes spend their time less effectively.

Interviewer Well, what advice would you give to the younger generation, then?
Mr. Decker Mm… A tough question. Spend more time with family and friends. Go after your dreams. Work hard and love nature. Interviewer Thank you very much, Mr. Decer

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5B
Röportajı oku. Bay Decker’ın geçmiş ve genç nesil hakkında ne düşündüğünü öğrenin.

Görüşmeci Pekala, Bay Decker bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle röportaj yapmak bir zevk.
Bay Decker Zevk bana ait. Görüşmeci Sorularıma başlamak istiyorum.
Bay Decker Elbette, devam edin. Muhabir Uzun yıllar tenisin zirvesindeydin ve insanlar seni hala sporda efsane bir figür olarak görüyor. Hâlâ dünya çapında bir çok üne sahipsin ve milyonlarca insan sana hâlâ hayran. Bu tesadüf değil. Günümüz insanı ve sporcularının sizden öğreneceği çok şey var.
Bay Decker, tüm sevgi ve hayranlık için minnettarım.
Görüşmeci Günlük yaşamınızla başlayalım. Bize rutinlerinizden bahseder misiniz? Örneğin saat kaçta yatıp kalkardınız, ne yerdiniz, nasıl antrenman yapardınız? Temel şeyler, yani. Kötü alışkanlıklarınız oldu mu? İnsanlar bu şeyleri öğrenmekten mutlu olacaklar.

Bay Decker Şey, gece yarısından önce yatar ve sabah erken kalkardım. Kahvaltıdan önce 5 km koşardım. Kahvaltılar insanlar ve özellikle sporcular için hayati öneme sahiptir. Bunu çok iyi biliyordum, bu yüzden tam bir kahvaltı, Akdeniz kahvaltısı yapardım. Zeytin, domates, salatalık, peynir, bal, tereyağı vs. Ama o zamanlar tarım teknikleri gelenekseldi. Eskiden hormonlu yemek yemezdik.
Muhabir Kahvaltıdan sonra ne olacak?

Bay Decker Antrenörüm beni günün çoğunda antrenman merkezinde tutardı. Antrenman programlarıma sadık kalıyordum. Geceleri dışarı çıkmadım. Ailem ve ben basit bir hayat yaşıyorduk. Hepimiz çok mutluyduk. Aile zamanı benim için her zaman en iyi mutluluk kaynağı olmuştur. Ancak günümüzde çoğu sporcu zamanlarını daha az verimli harcıyor.

Röportajcı Pekala, o zaman genç nesile ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Bay Decker Mm… Zor bir soru. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirin. Hayallerinin peşinden git. Çok çalışın ve doğayı sevin. Görüşmeci Çok teşekkür ederim, Bay Decker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir