10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 99 Gizem Yayıncılık

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 99 Gizem Yayıncılık konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı Gizem Yayıcılık kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 99 Türkçe Çevirisi Gizem Yayıncılık

SAYFA 99 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

E. Read the text below and complete the sentence.

The text is mainly about

What festivals do you celebrate? Share them with us. We wonder your
answers.

Aditi (40 minutes ago)
My favorite festival is Diwali. It’s also called the Festival of Lights. It’s the biggest celebration in India. All the houses are cleaned and then lots of candles and oil lamps are lit in each room. Families come together and exchange gifts. In the evening, there are thousands of candles in streets. Moreover, fireworks are let off everywhere. The atmosphere is fascinating. And don’t miss the festival food ladoos. They’re ball-shaped sweets. Yummy!

Li (2 hours ago)
Chinese New Year is the most popular festival in my country. It’s also called the Spring Festival. All the streets and buildings are decorated with red during the celebrations. People perform dragon and lion dances in streets. They eat various traditional dishes like Peking duck. Many tourists come to our country for this festival. It’s fascinating.

Olivia (5 hours ago)
I’m from Canada. We celebrate Halloween there on October 31. Children wear costumes and then knock on their neighbors’ doors. They say, “Trick or treat?” They’re usually given biscuits. Furthermore, many people carve pumpkins. They also decorate their houses and throw parties for Halloween. It’s great fun.

Sam (8 hours ago)
Independence Day is the most important festival in the USA. It’s annually celebrated on July 4 and is often known as “the Fourth of July”. It’s a day of family celebrations with picnics and barbecues. Various activities are also organized. For example, many people join watermelon eating competitions or swimming races. Besides, there are parades and fireworks displays. Lots of traditional food is served. Strawberry shortcake is the number one festival dessert.

Isabella (11 hours ago)
I’m Mexican. My favorite festival is Cinco de Mayo. It means May 5. At this festival, red, white and green clothes are worn. They’re the colors of our flag. All the streets are decorated with balloons and flowers. We listen to music and perform our folk dances. We eat traditional dishes like tacos. We watch fireworks displays. We have a great time during the celebrations.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

E. Aşağıdaki metni okuyun ve cümleyi tamamlayın.

Metin esas olarak

Hangi festivalleri kutluyorsunuz? Onları bizimle paylaşın. Merak ediyoruz
Yanıtlar.

Aditi (40 dakika önce)
En sevdiğim festival Diwali. Buna Işık Festivali de denir. Hindistan’daki en büyük kutlama. Tüm evler temizlenir ve her odada çok sayıda mum ve kandil yanar. Aileler bir araya gelerek hediye alışverişinde bulunurlar. Akşamları sokaklarda binlerce mum var. Dahası, havai fişekler her yerde serbest bırakılır. Atmosfer büyüleyici. Ve festival gıda ladoosunu kaçırmayın. Top şeklinde şekerler. Nefis!

Li (2 saat önce)
Çin Yeni Yılı ülkemdeki en popüler festival. Buna Bahar Şenliği de denir. Kutlamalar sırasında tüm sokaklar ve binalar kırmızı ile dekore edilmiştir. İnsanlar sokaklarda ejderha ve aslan dansları yapıyorlar. Pekin ördeği gibi çeşitli geleneksel yemekleri yerler. Bu festival için birçok turist ülkemize geliyor. Büyüleyici.

Olivia (5 saat önce)
Ben Kanadalıyım. 31 Ekim’de Cadılar Bayramı’nı orada kutluyoruz. Çocuklar kostümler giyiyor ve sonra komşularının kapılarını çalıyorlar. “Hile mi yoksa ikram mı?” Diyorlar. Onlara genellikle bisküvi verilir. Dahası, birçok kişi kabakları oyuyor. Ayrıca evlerini dekore ederler ve Cadılar Bayramı için partiler atarlar. Cok eglenceli.

Sam (8 saat önce)
Bağımsızlık Günü ABD’nin en önemli festivalidir. Her yıl 4 Temmuz’da kutlanır ve genellikle “Dört Temmuz” olarak bilinir. Piknik ve barbekülerle yapılan aile kutlamalarının günü. Çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir. Örneğin, birçok insan karpuz yeme yarışmalarına veya yüzme yarışlarına katılır. Ayrıca, geçit törenleri ve havai fişek gösterileri var. Birçok geleneksel yemek servis edilmektedir. Çilek kurabiye bir numaralı festival tatlısı.

Isabella (11 saat önce)
Ben Meksikalıyım. En sevdiğim festival Cinco de Mayo. Bu 5 Mayıs demektir. Bu festivalde kırmızı, beyaz ve yeşil kıyafetler giyilir. Onlar bayrağımızın renkleri. Tüm sokaklar balon ve çiçeklerle süslenmiştir. Müzik dinliyor ve halk danslarımızı yapıyoruz. Taco gibi geleneksel yemekler yeriz. Havai fişek gösterilerini izliyoruz. Kutlamalar sırasında harika zaman geçiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.