Choose a different pupil from the profiles in activity I and imagine you are that person. Describe yourself, your family and your habits in a paragraph.

Choose a different pupil from the profiles in activity I and imagine you are that person. Describe yourself, your family and your habits in a paragraph. Etkinlik I’deki profillerden farklı bir öğrenci seçin ve o kişi olduğunuzu hayal edin. Kendinizi, ailenizi ve alışkanlıklarınızı bir paragrafta anlatın.  10. sınıf İngilizce ders kitabı Gizem Yayıncılık sorusunun cevabını yazdık.

Choose a different pupil from the profiles in activity I and imagine you are that person. Describe yourself, your family and your habits in a paragraph.

Etkinlik I’deki profillerden farklı bir öğrenci seçin ve o kişi olduğunuzu hayal edin. Kendinizi, ailenizi ve alışkanlıklarınızı bir paragrafta anlatın.

Hi,
My name is Fred Simpson. I am from Leeds, in England. I don’t have any sisters and brothers. I am only a child so I am sad. I like playing football and playing the guitar. I have got black hair and brown eyes. My father is a vet. He likes animals. Sometimes I visit his office and I spent time with the pet. My mother is an architect. She is busy, but she likes her job. I’m good at biology and physical education. I’m well-built because I like doing sport. Also, I like swimming. I want to attend the competitive swimming.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Selam,
Benim adım Fred Simpson. Ben İngiltere’de Leeds’liyim. Kız kardeşim ve erkek kardeşim yok. Ben sadece bir çocuğum, bu yüzden üzgünüm. Futbol oynamayı ve gitar çalmayı severim. Siyah saçlarım ve kahverengi gözlerim var. Babam veteriner. O hayvanları sever. Bazen ofisini ziyaret ediyorum ve evcil hayvanla vakit geçirdim. Annem bir mimar. Meşgul ama işini seviyor. Biyoloji ve beden eğitiminde iyiyim. İyi yapılıyım çünkü spor yapmayı seviyorum. Ayrıca yüzmeyi severim. Yüzme yarışmasına katılmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir