11. Sınıf İngilizce Spice Up Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

11. Sınıf İngilizce Spice Up Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

11. Sınıf İngilizce Spice Up Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

1. Read what Ivan, May and Dave say about extreme sports. Who do you agree with? Share your ideas with the class reporting what they say.

E.g. Dave says he can’t risk his life just to do something fashionable. I agree with him.

IVAN
I started snowboarding in Bansko, Bulgaria when I was a little kid. It was a normal thing to do, so my parents and their friends all used to snowboard. I never thought it was extreme. It was just fun and a great way to get out at weekends. Everybody says that I’m an adrenaline junkie. I say it’s just how I breathe.

May
I strongly believe that extreme sports are a true passion. People want to escape the monotony of everyday life. They jump from aeroplanes, dance with the waves on the surfboards. I also enjoy doing these activities. Whoever said “No pain, no gain”, I totally agree with them.

Dave
I cannot risk my life just to do something fashionable. There are some crazy individuals who do extreme sports just to show off or to have the feeling of being superior. These sports also involve a high degree of risk. I want to live a quiet life and play badminton.

2. Have a look at the page in the digital magazine, No Pain No Gain, and read the jumbled paragraphs to reorder.

ANSWER: a. 4 b. 2 c. 1 d. 5 e. 3

a. Let’s take another example, coasteering. If you haven’t heard of it before, don’t worry, not many people have. If there is an adventurer inside you, coasteering is a unique way to explore the coastline by climbing, cliff jumping and swimming. What you need is an experienced guide. While you are experiencing nature, you will feel proud of yourself when you accomplish the task. “Some moments are hard to describe. Try to make each day your masterpiece,” said Alina Wolf, an adrenaline junkie.

b. Researchers at Leeds Beckett University in the UK say that those who participate in extreme sports do it to have a life-changing experience. These experiences enrich the lives of participants and provide a further glimpse of what it means to be human. The researchers have also added that adrenaline junkies who are crazy about extreme sports are not irresponsible risk takers. Actually, they are highly trained individuals with a deep knowledge of themselves. They think the experience is nameless but absolutely life-enhancing and life-changing.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ 

1. Ivan, May ve Dave’in ekstrem sporlar hakkında söylediklerini okuyun. Kiminle aynı fikirdesin? Fikirlerinizi sınıfla paylaşın ve onların söylediklerini bildirin.

Örneğin. Dave, sırf modaya uygun bir şey yapmak için hayatını riske atamayacağını söylüyor. Ona katılıyorum.

IVAN
Küçük bir çocukken Bulgaristan’ın Bansko kentinde snowboard yapmaya başladım. Bu normal bir şeydi, dolayısıyla ailem ve onların arkadaşları snowboard yapıyordu. Hiçbir zaman aşırı olduğunu düşünmedim. Bu sadece eğlenceliydi ve hafta sonları dışarı çıkmanın harika bir yoluydu. Herkes adrenalin bağımlısı olduğumu söylüyor. Ben de böyle nefes aldığımı söylüyorum.

May
Ekstrem sporların gerçek bir tutku olduğuna inanıyorum. İnsanlar günlük yaşamın monotonluğundan kurtulmak isterler. Uçaklardan atlıyorlar, sörf tahtalarında dalgalarla dans ediyorlar. Bu etkinlikleri yapmaktan da keyif alıyorum. Kim “Acı yoksa kazanç da yok” dediyse, onlara tamamen katılıyorum.

Dave
Modaya uygun bir şey yapmak için hayatımı riske atamam. Sırf gösteriş yapmak ya da kendini üstün hissetmek için ekstrem sporlar yapan çılgınlar da var. Bu sporlar aynı zamanda yüksek derecede risk içerir. Sakin bir hayat yaşamak ve badminton oynamak istiyorum.

2. Dijital dergideki No Pain No Gain sayfasına bir göz atın ve yeniden sıralamak için karışık paragrafları okuyun.

CEVAP: a. 4b. 2 c. 1 gün. 5 e. 3

A. Başka bir örnek alalım: Coasteering. Daha önce duymadıysanız endişelenmeyin, pek çok kişi duymadı. İçinizde bir maceraperest varsa, coasteering tırmanma, uçurumdan atlama ve yüzerek kıyı şeridini keşfetmenin eşsiz bir yoludur. İhtiyacınız olan şey deneyimli bir rehberdir. Doğayı yaşarken, görevi başardığınızda kendinizle gurur duyacaksınız. “Bazı anları anlatmak zordur. Adrenalin bağımlısı Alina Wolf, “Her günü başyapıtınız haline getirmeye çalışın” dedi.

B. İngiltere’deki Leeds Beckett Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, ekstrem sporlara katılanların bunu hayatlarını değiştirecek bir deneyim yaşamak için yaptıklarını söylüyor. Bu deneyimler katılımcıların hayatlarını zenginleştiriyor ve insan olmanın ne anlama geldiğine dair daha fazla fikir veriyor. Araştırmacılar ayrıca ekstrem sporlara meraklı adrenalin bağımlılarının sorumsuzca risk alan kişiler olmadığını da ekledi. Aslında onlar kendileri hakkında derin bilgiye sahip, yüksek eğitimli bireylerdir. Bu deneyimin isimsiz ama kesinlikle yaşamı zenginleştiren ve değiştiren bir deneyim olduğunu düşünüyorlar.

Diğer sayfaların cevaplarını gör.
11. Sınıf İngilizce Spice Up Ders Kitabı Türkçe Çevirileri ve Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir