12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 89

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 89 konusunu yazdık. MEB Yayınları (Devlet Kitapları) 12. sınıf İngilizce Ders kitabı Count me in kitabının Türkçe çevirisini sayfa numaralarına göre yazdık.

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 89

SAYFA 89 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

D. Robert receives a text message from her office mate Tiffany about some offi repairs. Read the message and add to his to do list in Part 2 C. Use the words in the box.

repaired formatted serviced

Robert,
An unlucky day. A lot of problems in the offi.
– The copier reports malfunction.
– The laptop crashed. It wants formatting.
– The coffe machine doesn’t work.

E. Imagine that you are ill and you need help with some problems at home. Text a note to a friend or family member and ask him/her to have the things done for you.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

D. Robert, ofis arkadaşı Tiffany’den bazı resmi onarımlar hakkında bir kısa mesaj alır. Mesajı okuyun ve Bölüm 2 C’deki yapılacaklar listesine ekleyin. Kutudaki kelimeleri kullanın.

onarılmış / biçimlendirilmiş / servis

Robert
Şanssız bir gün. Görevlilerde çok fazla sorun var.
– Fotokopi makinesi arızayı bildiriyor.
– Dizüstü bilgisayar çöktü. Biçimlendirme istiyor.
– Kahve makinesi çalışmıyor.

E. Hasta olduğunuzu ve evde bazı sorunlarla ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunu hayal edin. Bir arkadaşınıza veya aile üyenize bir not yazın ve ondan sizin için bir şeyler yapmasını isteyin.


3 A. Study the text and classify the linking words in bold below the given titles.

3 A. Metni inceleyin ve bağlantı kelimelerini verilen başlıkların altında kalın olarak sınıflandırın

İNGİLİZCE METNİN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Bu gözlükleri (yani sanal gerçeklik kulaklığı) yarım yıl önce aldım. Teknoloji çok hızlı değiştiği için şu anda son teknoloji ürünü olmadıklarını söylemeliyim. Ancak, seti satın aldığımda, en gelişmiş olanıydı, bu yüzden çok pahalıydı.

İlk olarak, satın almaktan biraz pişman oldum. Sonra, zaman geçtikçe, onun fiyat değerinde olduğunu fark ettim. Tüm değişikliklere ve daha yeni modellere rağmen, setim hala favorim. Kalitesi ve özellikleri ile mutluyum. Kaynaktan gelen videoyu geliştirmek için iki lensi vardır.

Ayrıca, oyun konsolları, TV setleri, uydu kutuları gibi kaynak olarak çeşitli cihazlar kullanabilirsiniz. Doğal olarak, dahili bir hareket izleyiciye sahiptir, böylece oyun oynamak ve macera turlarına çıkmak için kullanabilirsiniz. İhtiyacım olandan daha fazlası var. Bu nedenle, bu seti seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir