12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 92

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 92 konusunu yazdık. MEB Yayınları (Devlet Kitapları) 12. sınıf İngilizce Ders kitabı Count me in kitabının Türkçe çevirisini sayfa numaralarına göre yazdık.

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 92

SAYFA 92 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

E. The text is a combination of extracts from websites, brochures and magazines on high- tech products. Read it and list the most necessary gadgets for each of the people given.
Consider their functions while categorizing. More than one option is possible.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

E. Metin, yüksek teknolojili ürünlerle ilgili web sitelerinden, broşürlerden ve dergilerden alıntıların bir kombinasyonudur. Okuyun ve verilen her bir kişi için en gerekli gadget’ları listeleyin.
Kategorilere ayırırken işlevlerini göz önünde bulundurun. Birden fazla seçenek mümkündür.


İNGİLİZCE METNİN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Akıllı telefonlar bir işletim sisteminde uygulama çalıştırabilir. Kablosuz telefon setleri olup, daha önce selefleri tarafından kullanılmayan bilgisayar özellikli özelliklerle donatılmıştır. Hem iletişim hem de bilgisayarla ilgili birçok işlem için kullanılabilirler.

Tablet PC’ler genellikle kısaca tablet olarak adlandırılır. Hareketli ve dokunmatik ekran panelleri var. Ayrıca PC’lerle hemen hemen aynı şeyleri yapabilen mobil işletim sistemlerine de sahiptirler. Ancak bazı G / Ç bağlantı noktalarından yoksundurlar. Akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında bir yerdeler.

Akıllı saatler, tıpkı geleneksel okul kol saatleri gibi bileğinize takabileceğiniz taşınabilir cihazlardır. Hesaplamalar, dijital zaman anlatımı, çeviriler ve oyun oynama gibi birçok amaç için programları çalıştırmanıza izin veren dokunmatik ekranlara ve işletim sistemlerine sahiptir.

Quadcopterler helikopter gibidir ancak çok daha küçüktür ve rotorlara bağlı dört pervaneye sahiptirler. Geniş alanlarda nakliye, gözetim vb. Amaçlarla kullanılırlar. Drone ve quadcopter terimleri çoğunlukla birbirinin yerine kullanılır. Ancak, bazı benzerlikleri olmasına rağmen farklı cihazlardır.

İnteraktif dokunmatik ekranlı projektör, herhangi bir yüzeyi interaktif bir dokunmatik ekrana dönüştüren bir projektördür. Bu, bir sunuma ek açıklama ekleyebileceğiniz, büyük boyutlarda bazı oyunlar oynayabileceğiniz veya doğrama tahtanıza bir reçete ışınlayabileceğiniz ve hamurlu figer ile ilerleyebileceğiniz anlamına gelir.

Akıllı kameralar, insanları otomatik olarak tanımlayan ve hatta yüzlerini tanıyan ve sizi telefonunuzla uyaran güvenlik kameralarıdır. Ayrıca kızılötesi gece görüşü, canlı uyarı hoparlörü ve çok eksenli rotasyona sahiptir.

Robot süpürge evcil hayvan kılı için daha iyidir, uzaktan kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamaya sahiptir. Hareketsiz alanlara erişebilir.


F. Reread the text of extracts above and with your partner, exchange your opinions and feelings about the electronic devices given, as in the dialogue. In your dialogues, use expressions of interest, happiness, surprise, indiffrence, etc.

G. Work in pairs. Make an interview about the inflence of technology on social life using the following interview questions.

1. How much time, on average, do you spend chatting online a day?
2. Do you continue surfig the Net or put your smart mobile devices aside while having face to face communication?
3. Are there any rules about using mobile technologies at home?
4. What are the diffrences between online learning and face to face learning?
5. How do you think technology impacts social life?
6. Is it an advantage or disadvantage to be available for communication at any time?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

F. Ekstraktların metnini yukarıda ve partnerinizle tekrar okuyun, diyalogda olduğu gibi verilen elektronik cihazlar hakkındaki görüş ve hislerinizi paylaşın. Diyaloglarınızda ilgi, mutluluk, sürpriz, kayıtsızlık vb. İfadeleri kullanın.

G. Çiftler halinde çalışın. Aşağıdaki röportaj sorularını kullanarak teknolojinin sosyal hayata şiddeti hakkında bir röportaj yapın.

1. Günde ortalama ne kadar çevrimiçi sohbet ediyorsunuz?
2. Yüzyüze iletişim kurarken İnternet’i yapılandırmaya veya akıllı mobil cihazlarınızı bir kenara bırakmaya devam ediyor musunuz?
3. Mobil teknolojileri evde kullanma konusunda herhangi bir kural var mı?
4. Çevrimiçi öğrenme ile yüz yüze öğrenme arasındaki farklar nelerdir?
5. Sizce teknoloji sosyal hayatı nasıl etkiliyor?
6. İletişim için herhangi bir zamanda mevcut olması bir avantaj veya dezavantaj mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir