12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 93

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 93 konusunu yazdık. MEB Yayınları (Devlet Kitapları) 12. sınıf İngilizce Ders kitabı Count me in kitabının Türkçe çevirisini sayfa numaralarına göre yazdık.

12. Sınıf İngilizce Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 93

SAYFA 93 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

A. Study the essay and find out the content of each paragraph. Then, match the paragraph to the content below.

A. Makaleyi inceleyin ve her paragrafın içeriğini bulun. Ardından paragrafı aşağıdaki içerikle eşleştirin.

İNGİLİZCE METNİN TÜRKÇESİ

1 Öyle ya da böyle gerçekleşmeye devam ettikçe, teknolojik gelişmeler hayatları etkiler ve etkiler. Bu gelişmelerin yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu sorusu, nerede durduğunuza bağlı olarak bir başka hikayedir.

2 Teknolojik gelişmelerin bir avantajı, hastalıkların tedavisi ve insanların daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için araştırma gündüz ve gece devam ettikçe hayat kurtarıcı olabilmeleridir. Bir diğer olumlu husus da güvenlik alanıdır. Kolluk kuvvetleri, daha önce hiç duymadığımız cihazları kullanarak suçluları takip edebilir ve yakalayabilir. Ayrıca, teknoloji hayatımızı daha kolay ve konforlu hale getiriyor. Arabalar, televizyonlar, akıllı telefonlar, internet, mutfak ve diğer haneler bunlardan sadece birkaçı.

3 Öte yandan, teknolojik gelişmelerin de olumsuz sonuçları vardır. Annovasyonun kullanımdan önce test edilmesi gerektiğinden, bilim adamları hayvanlar üzerinde test yaparlar. Bu hem zalim hem de ölümcül olabilir. Ek olarak, elektronik cihazlar CO2 yaydığı ve sera etkisine katkıda bulunduğu için gezegenimiz radikal bir şekilde zarar görüyor. Diğer bir dezavantaj, çevre dostu ve şiddet içermeyen bazı endüstrilerin bu gelişmelerden payına sahip olabilmesidir. Savaş endüstrisi her geçen gün daha ölümcül ve kimyasal silahlar geliştiriyor.

4 Sonuç olarak, hem olumsuz hem de olumlu sonuçlara yol açan teknolojik gelişmeler var olmaya ve geleceğimizi şekillendirmeye devam edecektir. Yapmamız gereken avantajlardan yararlanmak ve zararlı etkilerden kaçınmaktır


B. In which of the paragraphs in a ‘for and against essay’ would the following statements fall? Work in pairs and decide.

B. ‘Deneme amaçlı ve deneme amaçlı’ paragraflardan hangisine aşağıdaki ifadeler düşer? Çiftler halinde çalışın ve karar verin.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Bu, bu cihazlarda depolama sorununa yol açar. Bulut depolama hizmetleri, bu soruna avantaj ve dezavantajlarla çözüm getirmeyi hedeflemektedir.

Birincisi, bulut teknolojilerine her yerde erişilemeyebilir. İnternet erişiminiz olmadığında verilerinize erişemez veya bunları kullanamazsınız.

Diğer bir avantaj bant genişliği. E-postanız aracılığıyla alıcılara bir web bağlantısı göndererek e-posta adreslerinden kaçınabilirsiniz. Mobil cihazların ve bilgisayarların yetenekleri nedeniyle, resimler, belgeler ve videolar gibi daha fazla veri kullanıcılar tarafından oluşturulur.

Bulut depolama hizmetlerinin dezavantajları da vardır. Bulut teknolojilerinin avantajlarından biri, bir tür felaket kurtarma olmasıdır. Bulut depolama, ikinci bir kopya sağladığı için yedekleme planı olarak kullanılabilir.

İkincisi, bazı kullanılabilirlik riskleri vardır. Kullanıcılar avantajlarından yararlanırken dezavantajların ve risklerin farkında olmalıdır.

Özetle, bulut depolama hizmetlerinin bazı dezavantajları ve avantajları olabilir. Kullanıcı sürükle ve bırak yöntemini kullanarak bir belgeyi bulut depolama klasörüne taşırsa, belge orijinal klasörden kalıcı olarak taşınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir