6. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları MEB Yayınları

Bu yazıda “6. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 130 cevapları MEB Yayınları” MEB Yayınları 6. sınıf ders kitabı sayfa 130 cevaplarını yazdık. 6. sınıf ders kitabı 7. ünite Holidays ünitesi cevapları sayfa 130 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

6. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları MEB Yayınları

SORULAR – SAYFA 130

İngilizce Soruların Türkçe çevirileri

ÇEVİRİSİ

Selam, ben Emel. Geçen yaz ailem ve ben Fethiye’deydik. Dört gün boyunca bir otelde kaldık. Tatilimizin ilk gününde gezmeye gitmek istedik ve hepimiz şehri çok sevdik. İkinci gün dalışı denedik. Babam ve ben Babadağ Dağına tırmandık ve denedik
üçüncü gün yamaç paraşütü. Babam çok hoşuna gitti. İlk başta endişelendim ama daha sonra hoşuma gitti. Son gün yağmur yağdı ve otelde satranç oynadık.

Merhaba, adım Ata. Geçen sene Erzurum’da arkadaşım Anıl’ı ziyaret ettim. Orada bir üniversite öğrencisi. Çok soğuktu, ama çok heyecanlandım çünkü her yerde kar vardı. Birlikte kartopu oynadık. Parklarda kardan adamlar vardı ve onları çok beğendim. Ertesi gün, kayak öğrenmek istedim ve Palandöken Dağı’na tırmandık. Kayak yapmayı denedim ve çok sevdim. Çok eğlenceliydi.

Selam millet! Ben Demir. Ben ilkokulda öğrenciyim. Dedemlerimi geçen yaz tatilinde ziyaret ettim. Bir köyde yaşıyorlar. Köyün çevresinde yüksek dağlar ve büyük bir orman var. Ayrıca köyün ortasında bir göl var. Ağaçlardan meyve topladım
büyükanne. Büyükbabam ve ben ormanda yürüdük. Bir çadırda kaldık ve benim için gerçekten ilginçti. Benim için farklı bir deneyim oldu ve çok keyif aldım.

CEVAPLAR-SAYFA 130

SAYFA 130 CEVAPLARI – 6. SINIF İNGİLİZCE DERS KİTABI

6. sınıf İngilizce sayfa 130 cevapları MEB

Diğer sayfaların cevaplarını aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

6. SINIF İNGİLİZCE DERS KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI

6 Comments on “6. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları MEB Yayınları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir