7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 114 Türkçe Çevirisi ve Cevaplar Bilim Kültür

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 114 Türkçe Çevirisi ve cevaplar Bilim Kültür Yayınları 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 114 Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerinin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yaptık. İngilizce Türkçe çevirilerini aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz. 7. ünite Türkçe çevirisi ve cevapları

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 114 Türkçe Çevirisi ve Cevaplar Bilim Kültür

SAYFA 114 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

WRITING

Write your predictions about future events in a short paragraph. Use the following headings and the given expressions.

Headings

➜ disasters
➜ wars
➜ science
➜ peace
➜ technology
➜ health

Expressions

➜ I think
➜ I believe
➜ I guess
➜ Probably
➜ Definitely

ANSWER
I think scientists will solve most problems of disaster. I believe there will develop technology and we will do easily anything. I guess there will be peace in the world. Probably, it will be no war, everyone will live together. I think there will be enough food, health and more clean air in our environment.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

YAZI

Gelecekteki olaylarla ilgili tahminlerinizi kısa bir paragrafta yazın. Aşağıdaki başlıkları ve verilen ifadeleri kullanın.

Başlıklar

➜ felaketler
➜ savaşlar
➜ bilim
➜ barış
➜ teknoloji
➜ sağlık

İfade

➜ bence
➜ inanıyorum
➜ sanırım
➜ Muhtemelen
➜ Kesinlikle

CEVAP
Bilim adamlarının afet problemlerinin çoğunu çözeceğini düşünüyorum. Teknolojinin gelişeceğine ve her şeyi kolayca yapacağımıza inanıyorum. Sanırım dünyada barış olacak. Muhtemelen savaş olmayacak, herkes bir arada yaşayacak. Çevremizde yeterince gıda, sağlık ve daha temiz hava olacağını düşünüyorum.


Assignments

Read the following letter. Then, write a simple letter about your dreams and

Dear John,
How are you? I’m doing fine. I arrived in New York last week and visited the university. It begin on 5th October. I hope I will be very successful and get my diploma as soon as possible. Later on, I’ll try to find a job here. I guess I’ll live in New York in the future. It’s a lovely city. Looking forward to hearing from you. Take care.
Love,
Robert

Expand your visual dictionary with new words. expectations of the future.

I will be a scientist, so I will go to university. After graduating from university, I will buy a car and a house. I will married. I think I will have a child. I believe I will travel around the world. I will find solutions to problems for people. I will stop wars. I prevent air pollution and other disasters.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Görevler

Aşağıdaki mektubu okuyun. Ardından, hayalleriniz hakkında basit bir mektup yazın ve

Sevgili John,
Nasılsınız? İyiyim. Geçen hafta New York’a geldim ve üniversiteyi ziyaret ettim. 5 Ekim’de başlıyor. Umarım çok başarılı olurum ve bir an önce diplomamı alırım. Daha sonra burada bir iş bulmaya çalışacağım. Sanırım gelecekte New York’ta yaşayacağım. Bu sevimli bir şehir. Cevabını bekliyorum. Dikkatli ol.
Aşk,
Robert

Geleceğin yeni sözcükleri ile görsel sözlüğünüzü genişletin.

Bilim adamı olacağım, bu yüzden üniversiteye gideceğim. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir araba ve ev alacağım. evleneceğim. Sanırım bir çocuğum olacak. Dünyayı dolaşacağıma inanıyorum. İnsanların sorunlarına çözümler bulacağım. Savaşları durduracağım. Hava kirliliğini ve diğer afetleri önlerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.