7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 16 Kök Yayınları

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 16 Kök Yayınları 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 16 Kök Yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerinin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yaptık. İngilizce Türkçe çevirilerini aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz. 1. ünite Türkçe çevirisi

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 16 Kök Yayınları

SAYFA 16 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Read the text quickly. Who is Katie’s best friend?

Who’s your best friend in your family?

My name’s Katie. I’m from England. I live in London with my family. I have got a sister. My sister is beautiful and she is a good student at school. But she thinks I’m more beautiful and more successful than
her.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

1. Metni hızlı bir şekilde okuyun. Katie’nin en iyi arkadaşı kim?

Ailende en iyi arkadaşın kim?

Benim adım Katie. Ben İngiltere’den geliyorum. Ailemle birlikte Londra’da yaşıyorum. Bir kız kardeşim var. Kız kardeşim güzel ve okulda iyi bir öğrenci. Ama ondan daha güzel ve daha başarılı olduğumu düşünüyor.


My father is a doctor. He works at a hospital. He is tall and handsome. He is a very generous man; he likes helping people and sharing. He isn’t selfish at all. He always takes care of other people.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Benim babam bir doktor. Hastanede çalışıyor. O uzun boylu ve yakışıklı. Çok cömert bir adam; insanlara yardım etmeyi ve paylaşmayı sever. Hiç bencil değil. Her zaman diğer insanlarla ilgilenir.


My mother is a smart and successful teacher. She is always fair. She loves and respects all of her students. She is slim and very beautiful, with straight dark hair and brown eyes. My mother is shorter and slimmer than my father. She is my best friend. I like doing puzzles with my mother. We play tennis and go swimming at weekends. She is more easy-going than my father. She is not a stubborn person. I get on well with her. She is also more outgoing than me. She has got a lot of friends and she likes spending time with her friends. She is always punctual; she is never late for her appointments. She is so honest. She never tells lies!
I love my family very much!

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Annem zeki ve başarılı bir öğretmen. Her zaman adildir. Tüm öğrencilerini seviyor ve saygı duyuyor. İnce ve çok güzel, düz siyah saçlı ve kahverengi gözlü. Annem babamdan daha kısa ve incedir. O benim en iyi arkadaşım. Annemle bulmaca yapmayı seviyorum. Tenis oynuyoruz ve hafta sonları yüzüyoruz. Babamdan daha kolay gidiyor. İnatçı biri değil. Onunla iyi geçiniyorum. O da benden daha fazla. Birçok arkadaşı var ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanıyor. O her zaman dakiktir; Randevularına asla geç kalmaz. Çok dürüst. Asla yalan söylemez!
Ailemi çok seviyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir