7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB 

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB

1. Which celebrations do you like? Why?
I like birthday parties because there is a cake and I have fun with my friends.

2. What do you need to organize a party?
invitations, decorations, snacks, music

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Hangi kutlamaları seversiniz? Neden?
Doğum günü partilerini seviyorum çünkü pasta var ve arkadaşlarımla eğleniyorum.

2. Bir parti düzenlemek için neye ihtiyacınız var?
davetiyeler, süslemeler, atıştırmalıklar, müzik


11. Read and match the celebrations with the texts. There is an extra one.

ANSWER:
1. c. Graduation Party
2. d. Wedding Annşvesary
3. b. Slumber Party

Hello everyone!
You all know this is our last month at the university. So we decided to organize a graduation party. Would you like to join this organization? We need some help. First, we need to find a place for the party. Then we need a lot of decoration objects, like balloons, party hats and so on. Finally, we should prepare or order some snacks, beverages and a big cake. What can you do for this party? Please reply to my e-mail and let’s plan our party together.
See you soon.

My dear family,
It is my parents’ wedding anniversary next Friday. I’m planning a surprise party at home for them. I hope you can help me. First, I want to order a beautiful and delicious cake. So I need your help, aunt Clara. Uncle David, can you go shopping with me? I want to buy a photo album for them. We need some balloons, a lot of flowers, and two packets of confetti. I think my dear uncle Thomas and my dear aunt Charlotte can do this shopping. Please say “YES” to me! I’m waiting for your e-mail.
I love you so much.
Your nephew

Dear Emma,
It is my birthday next Sunday. I want to plan a slumber party. My parents are preparing some snacks and beverages. I invited Beth, Megan, Jessica and Sophia, too. I’m sure we can have a great time together. We can listen to music, dance and have fun. I bought some balloons and colorful paper to decorate my room. I think we can decorate my room all together. I hope you can come and join us.
Please write to me soon.
Lots of love
Olivia

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

11. Kutlamaları okuyun ve metinlerle eşleştirin. Fazladan bir tane daha var.

CEVAP:
1. Mezuniyet Partisi
2.d. Evlilik Yıldönümü
3. Pijama Partisi

Herkese merhaba!
Hepiniz bunun üniversitedeki son ayımız olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden bir mezuniyet partisi düzenlemeye karar verdik. Bu organizasyona katılmak ister misiniz? Biraz yardıma ihtiyacımız var. Öncelikle parti için bir yer bulmamız gerekiyor. Daha sonra balonlar, parti şapkaları vb. gibi birçok dekorasyon nesnesine ihtiyacımız var. Son olarak atıştırmalıklar, içecekler ve büyük bir pasta hazırlamalı veya sipariş etmeliyiz. Bu parti için ne yapabilirsiniz? Lütfen e-postama cevap verin ve partimizi birlikte planlayalım.
Yakında görüşürüz.

Canım Ailem,
Gelecek Cuma annemle babamın evlilik yıl dönümü. Onlara evde sürpriz bir parti planlıyorum. Umarım bana yardım edebilirsin. Öncelikle güzel ve lezzetli bir pasta sipariş etmek istiyorum. Bu yüzden yardımına ihtiyacım var Clara Teyze. David Amca, benimle alışverişe gelir misin? Onlara bir fotoğraf albümü almak istiyorum. Biraz balona, bir sürü çiçeğe ve iki paket konfetiye ihtiyacımız var. Bu alışverişi sevgili amcam Thomas ve sevgili halam Charlotte’un yapabileceğini düşünüyorum. Lütfen bana “EVET” deyin! E-postanızı bekliyorum.
Seni çok seviyorum.
Yeğenin

Sevgili Emma,
Önümüzdeki Pazar doğum günüm. Bir pijama partisi planlamak istiyorum. Annem ve babam bazı atıştırmalıklar ve içecekler hazırlıyor. Beth, Megan, Jessica ve Sophia’yı da davet ettim. Birlikte harika vakit geçirebileceğimize eminim. Müzik dinleyebilir, dans edebilir ve eğlenebiliriz. Odamı süslemek için balonlar ve renkli kağıtlar aldım. Sanırım odamı hep birlikte dekore edebiliriz. Umarım gelip bize katılabilirsiniz.
Lütfen bana kısa zamanda yaz.
Kucak dolusu sevgiler
Olivia

Diğer Sayfaların Cevaplarını Gör

7. Sınıf İngilizce ders  Kitabı Cevapları ve Türkçe Çevirisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir