8. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 35, 36 Cevaplar Nev Yayıncılık

8. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 35, 36 Cevaplar Nev Yayıncılık. 8. sınıf Din Kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 35, 36 cevaplarını kısaca yazdık.

SAYFA 35, 36 CEVAPLAR

1- Evrendeki ölçü ve düzen ile ilgili örnekler veriniz.

Yağmurun yağması, gece ve gündüzün oluşması, mevsimlerin oluşması, atmosferdeki gaz oranlarının hassaslığı, tohumdan bitkilerin büyümesi

2- İnsanın iradesi ve sorumluluğu ile kader arasındaki ilişki nedir?

İnsan cüzi iradesi ile yaptıklarından sorumludur. İnsanın yapacaklarını bilmesi ise Allah’ın sonsuz ilmi ile olur. İnsan iradesi ile kendi kaderini oluşturur.

3- Tevekkül inancı insana neler kazandırır, belirtiniz.

İnsanın öz güveni artar, Allah ile olan bağımızı kuvvetlendirir, huzur ve güven içinde oluruz, korku ve endişeler yok olur, olaylar karşısında sabırlı ve dayanıklı oluruz. Ümitsizliğe düşmeyiz.

4- Evrende her şeyin bir sonunun olması ne demektir, örneklerle açıklayınız

Herşeyin bir sonunun olması bizimde bir gün öleceği, ssonradan yaratılan varlıklar olduğumuzu, gerçek baki olanın Allah olması demektir.

5- Ayetel Kürsününün ana konusu nedir?

Konusu, Allah’ın birliği, varlıklar üzerindeki mutlak hakimiyeti, kudretinin ve ilminin sonsuzluğu, tüm varlıkları koruyup denetimi altına alması ve her türlü eksiklikten uzak almasıdır.

B- Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan noktalı yerleri uygun kavramlarla tamamlayınız.

1- Kader 2- kaza 3- evrenin yasaları 4- rızık 5- tevekkül

C- Aşağıdaki soruların her biri için dört cevap seçeneği verilmiştir. Seçeneklerden yalnız birisi doğrudur. Doğru seçeneği bularak işaretleyiniz.

1- A 2- C 3- C 4- B 5- C

Ç-  Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına “D” yanlış olanların başına “Y” yazınız

1- D 2- D 3- Y 4- D 5- Y 6- D 7- D 8- D 9- D 10- D

One Comment on “8. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 35, 36 Cevaplar Nev Yayıncılık”

  1. Merhaba ben mikdat taylan braml stars oynuyorum arkadaşlar sizde oynuyor musunuz sizde indirin ve oynayın ☺ 😊 😀 😁 😂 😃 😄 😅 😆 😇 😈 😤 😉 😐 😬 😠 😢 🐉 🐛 🐟 🐯 🐫 🐧 🐴 🐄 🐵 🐆 🍸 🍺 🍷 🍹 ☕ 🍨 🍧 🍦 🍩 🍪 🍰 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🍳 🍔 🍟 🍝 🍕 🍖 🍗 🍤 🍣 🍞 🍜 🍙 🍍 🍓 🍒 🍐 🍑 🍉 🍈 🍆 🍋 🍊 🍏 🍎 🍅 🌽 ☔ ❄ 🌆 🌗 🎑 🌉 🌐 🌐 🚜 🚎 🚈 Ⓜ 🏀 ⚽ 🎾 🚨 🚉 🚦 🚥 💎 🅿 🔏 🔍 🔘 ☑ 💡 📵 ♻⌚💄👓👟🎩💼💵🔫💳💊🔭🔌📰📱🎃🎄🎊✂📉💻💺🎠📷🎭🎸🐗🐆 🍸 🍺 🍷 🍹 ☕ 🍨 🍧 🍦 🍩 🍪 🍰 🍫 🍬 🍭 🏪🏣💈🗿🗽🗼🔧💈🗻🏭🔨🛀⚽🎱🏁🏀🎣🚃🚂🚢🚘✈🚞🚁🚀💍⛽🚨💒

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir