9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 43 Cevapları ve Türkçe Çevirileri Erkad Yayıncılık 

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 43 Cevapları ve Türkçe Çevirileri Erkad Yayıncılık

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 43 Cevapları ve Türkçe Çevirileri Erkad Yayıncılık

11. Read the popular ethnic wedding traditions, then match them with the pictures.
ANSWER:
a-4
b-5
c-1
d-6
e-2
f-3

1. Jumping the broom, South Africa In South Africa, at a traditional wedding, the bride and the groom jump over a broom. It symbolizes the beginning of a new life.

2. Blackening, Scotland In this Scottish tradition, the bride and the groom are covered in ash, eggs, feathers, and flour. Scottish people believe that it protects them against evil spirits and brings good luck.

3. Releasing doves, Philippines In Philippines, at a traditional wedding, the bride and groom fly two doves into the air. It represents a long and peaceful life together.

4. Log cutting, Germany In Germany, the bride and the groom saw a log in half in front of all their guests. It shows the bride and the groom’s ability to work together.

5. Stealing the groom’s shoes, India In a traditional Indian wedding, the bride’s sisters play a trick on the groom. They steal his shoes once he enters the wedding tent. The groom must bribe the sisters to return his shoes.

6. Red umbrella, China According to the tradition, the bride wears a red
veil to hide her face. Her mother or friend holds a red umbrella over the bride’s head. It symbolizes fertility. Red is a powerful colour in Chinese weddings. It symbolizes luck and love.

TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

11. Popüler etnik düğün geleneklerini okuyun ve bunları resimlerle eşleştirin.
CEVAP:
a-4
b-5
c-1
d-6
e-2
f-3

1. Süpürgenin üzerinden atlamak, Güney Afrika Güney Afrika’da geleneksel bir düğünde gelin ve damat bir süpürgenin üzerinden atlar. Yeni bir hayatın başlangıcını sembolize eder.

2. Kararma, İskoçya Bu İskoç geleneğinde gelin ve damat kül, yumurta, tüy ve unla kaplanır. İskoçlar bunun kendilerini kötü ruhlara karşı koruduğuna ve iyi şans getirdiğine inanırlar.

3. Güvercinlerin salıverilmesi, Filipinler Filipinler’de geleneksel bir düğünde gelin ve damat iki güvercini havaya uçurur. Birlikte uzun ve huzurlu bir yaşamı temsil eder.

4. Tomruk kesimi, Almanya Almanya’da gelin ve damat tüm misafirlerinin önünde bir kütüğü ikiye böldüler. Gelin ve damadın birlikte çalışabilme yeteneğini gösterir.

5. Damadın ayakkabılarının çalınması, Hindistan Geleneksel bir Hint düğününde gelinin kız kardeşleri damada oyun oynar. Düğün çadırına girdiğinde ayakkabılarını çalıyorlar. Damat ayakkabılarını iade etmeleri için kız kardeşlere rüşvet vermek zorundadır.

6. Kırmızı şemsiye, Çin Geleneğe göre gelin, yüzünü gizlemek için kırmızı bir duvak takar. Annesi ya da arkadaşı gelinin başına kırmızı bir şemsiye tutuyor. Doğurganlığı sembolize eder. Kırmızı, Çin düğünlerinde güçlü bir renktir. Şans ve sevgiyi sembolize eder.

Diğer sayfaların cevaplarını gör
9. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları ve Türkçe Çevirileri Erkad Yayıcılık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir