9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 61 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 61 9. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 5. ünite Sayfa 61 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 61

SAYFA 61 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Who is your inspiring person?
— It is Aziz Sancar. He won the 2015 Nobel Prize in chemistry with two other scientists.
They worked on the DNA molecules.
— I believe he is very intelligent. What does he look like?
— He is a thin, dark man. He looks healthy.
— What is he like?
— Oh, he is very modest and patriotic. Who is your favourite celebrity?
— Emre Aydın. He is a handsome young singer. He is not very tall. He has got hazel eyes.
I like him because he is cool. He doesn’t go out much.
— I don’t agree with you. I think he is friendly and cheerful. He is more sociable and
energetic than most singers. His film is interesting, too. Is he working on a new film?
— Yes, he is.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

İlham aldığınız kişi kim?
— Aziz Sancar. 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü diğer iki bilim insanı ile birlikte kazandı.
DNA molekülleri üzerinde çalıştılar.
– Onun çok zeki olduğuna inanıyorum. Neye benziyor?
– O zayıf, esmer bir adam. Sağlıklı görünüyor.
– O nasıl biri?
– Oh, çok mütevazı ve vatansever. Favori ünlün kim?
— Emre Aydın. Yakışıklı bir genç şarkıcıdır. O çok uzun değil. Ela gözleri var.
Ondan hoşlanıyorum çünkü o havalı. Pek dışarı çıkmaz.
— sana katılmıyorum. Bence arkadaş canlısı ve neşeli. O daha sosyal ve
çoğu şarkıcıdan daha enerjik. Filmi de ilginç. Yeni bir film üzerinde mi çalışıyor?
– Evet o öyle.


Reading Time

8. Answer: Are there any well-known people you don’t like? Why don’t you like them?

I don’t like bad people.

9. Read the information and the texts about two singers and find: Who do the characteristics in the table on the next page belong to?

Birth name: Bengü Erden
Born: April 2, 1979
Genre(s): pop
Occupation(s): singer
Instruments: vocals

Birth name: Edis Görgülü
Born: November 28, 1990
Genre(s): pop
Occupation: singer, song, write, actor
Instruments: vocals, guitar, piano

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

8. Cevap: Sevmediğiniz tanınmış kişiler var mı? neden onları sevmiyorsun
Kötü insanları sevmiyorum.

9. İki şarkıcı hakkındaki bilgileri ve metinleri okuyun ve bulun: Bir sonraki sayfadaki tablodaki özellikler kime aittir?

Doğum adı: Bengü Erden
Doğum: 2 Nisan 1979
Tür(ler): pop
Meslek(ler): şarkıcı
Enstrümanlar: vokal

Doğum Adı: Edis Görgülü
Doğum: 28 Kasım 1990
Tür(ler): pop
Meslek: şarkıcı, şarkı, yazar, oyuncu
Enstrümanlar: vokal, gitar, piyano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.