9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 77 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 779. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 6. ünite Sayfa 77 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 77

SAYFA 77 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Could we see the menu, please?
Is this dish halal?
We’re not ready to order now.
Could we have the bill, please?
Could I/we have …?
I would like to eat/have … .
Could you bring me another …, please?
What would you like to have?

18. Answer: Which city is your favourite in Turkey / in the world?

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Menüyü görebilir miyiz lütfen?
Bu yemek helal mi?
Şimdi sipariş vermeye hazır değiliz.
Hesabı alabilir miyiz lütfen?
Ben/biz… olabilir mi?
Yemek/yemek istiyorum … .
Bana bir tane daha getirir misin…, lütfen?
Ne almak isterdiniz?

18. Cevap: Türkiye’de / dünyada en sevdiğiniz şehir hangisidir?


19. Read about the cities and write what to see in Venice, Paris and New York.

PARIS
There are many interesting sights in Paris. One of the most well-known sights in Paris is the Eiffel Tower. From the top of this magnificent structure, it is possible to see all across the lovely city. The Louvre, the most popular museum in France, contains historical paintings, sculptures and priceless works of art like the Mona Lisa.

Another interesting tourist attraction, Notre Dame, is a gorgeous cathedral known for its bell tower. The palace of Versailles has beautiful gardens to enjoy. Mont Mart is a large shopping area. You can find clothing stores, bakeries, souvenir shops, restaurants and more there. Good food and restaurants are easy to find in Paris. A very popular starter is “escargot”. This is a snail dish. “Coq au vin” is a popular main dish. It is a chicken dish. “CrÃme brulee” is a very delicious dessert. It is like chocolate pudding and brown sugar. France has the best pastries in the world! You’ll feel at home in Paris because French people are ready to make friends with you. They share friendship, love and excitement

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

19. Şehirler hakkında bilgi edinin ve Venedik, Paris ve New York’ta ne göreceğinizi yazın.

PARİS
Paris’te birçok ilginç manzara var. Paris’in en bilinen yerlerinden biri Eyfel Kulesi’dir. Bu muhteşem yapının tepesinden güzel şehrin her yerini görmek mümkün. Fransa’nın en popüler müzesi olan Louvre’da tarihi tablolar, heykeller ve Mona Lisa gibi paha biçilmez sanat eserleri bulunuyor.

Bir başka ilginç turistik yer olan Notre Dame, çan kulesiyle tanınan muhteşem bir katedral. Versay sarayının tadını çıkarabileceğiniz güzel bahçeleri vardır. Mont Mart büyük bir alışveriş bölgesidir. Burada giyim mağazaları, pastaneler, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Paris’te iyi yemek ve restoranlar bulmak kolaydır. Çok popüler bir başlangıç ​​“salyangoz” dur. Bu bir salyangoz yemeği. “Coq au vin” popüler bir ana yemektir. Bu bir tavuk yemeğidir. “Crème brulee” çok lezzetli bir tatlıdır. Çikolatalı puding ve esmer şeker gibi. Fransa dünyanın en iyi hamur işlerine sahip! Paris’te kendinizi evinizde hissedeceksiniz çünkü Fransızlar sizinle arkadaş olmaya hazır. Dostluğu, sevgiyi ve heyecanı paylaşırlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.