9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 78 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 78 9. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık. Teen Wise 9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 6. ünite Sayfa 78 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 78

SAYFA 78 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

VENICE

Venice, the most beautiful city in Europe, is located in north-eastern Italy. It has about 118 islands in the Adriatic Sea, so the city of Venice is romantic, unique and beautiful. Its canals are a huge attraction for travellers. Get around in a gondola, take a trip down the Grand Canal and go to San Marco Square. If you are a music lover, experience Vivaldi in Venice. You should eat seafood, risotto, polenta and have espresso before you leave Venice.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

VENEDİK

Avrupa’nın en güzel şehri olan Venedik, İtalya’nın kuzey doğusunda yer almaktadır. Adriyatik Denizi’nde yaklaşık 118 adaya sahiptir, bu nedenle Venedik şehri romantik, eşsiz ve güzeldir. Kanalları gezginler için büyük bir cazibe merkezidir. Bir gondolda dolaşın, Büyük Kanal’da bir gezintiye çıkın ve San Marco Meydanı’na gidin. Müzik aşığıysanız, Venedik’te Vivaldi’yi deneyimleyin. Venedik’ten ayrılmadan önce deniz ürünleri, risotto, polenta yemeli ve espresso içmelisiniz.


NEW YORK
New York is the most crowded city in the USA. It is the cultural and financial capital of the world. Central Park is the favourite of tourists and the New Yorkers. Times Square is absolutely gorgeous at night. You should also see the Statue of Liberty and the Museum of Modern Art. Fifth Avenue is a must. The stores are fabulous. Chinatown smells delicious and the graffiti makes the neighbourhood look nicer. You shouldn’t leave New York without eating pizza, bagels, hotdogs, doughnuts or cupcakes. There are too many people in the city of New York. Tourists are everywhere and the traffic is horrible though yellow cabs make the city colourful. It can get rather cool there and the pollution is disgusting, but there are many sights to see and places you can go to eat. The people are usually helpful because they come from all over the world and they must help one another.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

NEW YORK
New York, ABD’nin en kalabalık şehridir. Dünyanın kültürel ve finansal başkentidir. Central Park, turistlerin ve New Yorkluların gözdesi. Times Meydanı geceleri kesinlikle muhteşem. Ayrıca Özgürlük Heykeli ve Modern Sanat Müzesi’ni de görmelisiniz. Beşinci Cadde bir zorunluluktur. Mağazalar muhteşem. Chinatown lezzetli kokuyor ve grafiti mahalleyi daha güzel gösteriyor. Pizza, simit, sosisli sandviç, çörek veya kek yemeden New York’tan ayrılmamalısınız. New York şehrinde çok fazla insan var. Turistler her yerde ve sarı taksiler şehri renkli kılsa da trafik korkunç. Orada oldukça serin olabilir ve kirlilik iğrenç, ancak görülecek çok yer ve yemek yiyebileceğiniz yerler var. İnsanlar genellikle yardımseverdir çünkü dünyanın her yerinden gelirler ve birbirlerine yardım etmeleri gerekir.


ANSWERS

Paris
the Eiffel Tower
the Louvre
Notre Dame
Palace of
Versailles
Mont Mart

Venice
the Grand Canal
San Marco
Square

New York
Central Park
Times Square
Statue of Liberty
The Museum of
Modern Arts
Fifth Avenue
Chinatown

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

YANITLAR

Paris
Eyfel Kulesi
Louvre Müzesi
Notre Dame
Sarayı
Versay
Mont Mart

Venedik
Büyük Kanal
San Marco
Meydan

New York
Merkezi Park
Times Meydanı
Özgürlük Anıtı
Müzesi
Modern Sanatlar
Beşinci cadde
Çin Mahallesi

One Comment on “9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 78 Türkçe Çevirisi ve Cevapları Pasifik Yayınları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir