9. Sınıf İngilizce UPLIFT Ders Kitabı Sayfa 28 Türkçe Çevirileri ve Cevapları 

9. Sınıf İngilizce UPLIFT Ders Kitabı Sayfa 28 Türkçe Çevirileri ve Cevapları

9. Sınıf İngilizce UPLIFT Ders Kitabı Sayfa 28 Türkçe Çevirileri ve Cevapları 

READING
a. Match the photos to the names of the places. One is extra.

ANSWER
1. city
2. town
3. village

b. Skim the texts. Match the places in Exercise a (1–3) to the people (A–C).

ANSWER:
A. 1
B. 3
C. 2

EMMA, GERMANY
Emma here! My age is seventeen, and I live in Frankfurt. It is a big place, and there are high-rise buildings everywhere. We have got lots of shopping centres and also computer, furniture, games, and sports shops. There are also cinemas, theatres, and cafés near the river. My friends and I see interesting performances there; we sometimes have a
picnic by the lake. Living here is a lot of fun.

B. SULEJMAN; BOSNIA and HERZEGEVINA

Hello, my name is Sulejman. I am twenty years old, and I live in a very small place. There are thirty houses here, and they are all low-rise buildings. There is a mosque and a school, but there aren’t any shops,
markets, restaurants, or cafés. Sometimes, village life can be boring, but I like the natural beauty of our village. My family and I generally go for a walk in the forest or climb a mountain.

c. NOAH, SCOTLAND
Hi, I am Noah. I am nineteen. I live in a small place, but it is not a village. There are not any cinemas or theatres, but there
are four restaurants, two parks, a library, and a market. My favourite is
the Indian restaurant near the beach because it has beautiful waterfall scenery. Many tourists visit here because there are very nice campsites by the sea. My town is not very big, but I love it.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

OKUMA
A. Fotoğrafları yer adlarıyla eşleştirin. Biri ekstra.

CEVAP
1 şehir
2 kasaba
3 köy

B. Metinleri gözden geçirin. Alıştırma a (1-3)’teki yerleri insanlarla (A-C) eşleştirin.

CEVAP:
A.1
B.3
C.2

EMMA, ALMANYA
Emma burada! Yaşım on yedi ve Frankfurt’ta yaşıyorum. Çok büyük bir yer ve her yerde yüksek binalar var. Çok sayıda alışveriş merkezimiz var, ayrıca bilgisayar, mobilya, oyun ve spor mağazalarımız var. Nehrin yakınında sinemalar, tiyatrolar ve kafeler de bulunmaktadır. Arkadaşlarım ve ben orada ilginç performanslar görüyoruz; Bazen göl kenarında piknik yaparız. Burada yaşamak çok eğlenceli.

B. SÜLEYMAN; BOSNA HERSEK

Merhaba benim adım Süleyman. Yirmi yaşındayım ve çok küçük bir yerde yaşıyorum. Burada otuz ev var ve hepsi alçak binalar. Cami ve okul var ama mağaza, market, restoran, kafe yok. Bazen köy hayatı sıkıcı olabiliyor ama köyümüzün doğal güzelliklerini seviyorum. Ailem ve ben genellikle ormanda yürüyüşe çıkarız veya dağa tırmanırız.

C. NOAH, İSKOÇYA
Merhaba, ben Noah. On dokuz yaşındayım. Küçük bir yerde yaşıyorum ama burası köy değil. Sinema ve tiyatro yok ama dört restoran, iki park, bir kütüphane ve bir market var. Benim favorim sahile yakın Hint restoranı çünkü güzel şelale manzarasına sahip. Deniz kenarında çok güzel kamp alanları olduğundan pek çok turist burayı ziyaret ediyor. Şehrim çok büyük değil ama onu seviyorum.

Diğer Sayfaların Cevaplarını Gör
9. Sınıf İngilizce UPLIFT Ders Kitabı Türkçe Çevirileri ve Cevapları MEB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir