Ahiret hayatını konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız.

Ahiret hayatını konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. Ahiret hayatı ebedi olan hayattır. Ahiret hayatını konu alan iki ve daha fazla ayeti aşağıda yazdık.

Ahiret hayatını konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız.

Ahiret hayatı ile ilgili ayetler;

Ve ahirete inanmayanları da onlar için can yakıcı bir azap hazırladığımız (gerçeğiyle müjdeler). (17/İsrâ 10)

  • “Kâfirlere gelince, onlara dünyada da ahirette de çetin bir azapla azap edeceğim. Onların yardımcıları da olmayacak.” (3/Âl-i İmran 56)
  • Yüzleri aydınlananlara gelince, onlar Allah’ın rahmeti içindedirler. Ve orada ebedî kalacaklardır. (3/Âl-i İmran 107)
  • Allah’a ve Resûlü’ne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapanların cezası, öldürülmeleri veya asılmaları ya da ellerinin ayaklarının çaprazlama kesilmesi veya yerlerinden sürülmeleridir. Bu (ceza), dünyadaki rezillikleridir. Ahiretteyse onlar için büyük bir azap vardır. (5/Mâide 33)
  • Kulluğunu en güzel şekilde yapmaya çalışanlara El-Husna (cennet) ve fazlası (Allah’ı görme) vardır. Onların yüzlerini ne bir karartı ne de zillet bürür. (Yüzleri apaydınlıktır.) Bunlar cennetin ehlidirler ve orada ebedî kalacaklardır. (10/Yûnus 26)
  • Onlara dünya hayatında da ahirette de müjde vardır. Allah’ın sözlerinde/hükümlerinde asla değişiklik olmaz. İşte bu, en büyük kurtuluşun ta kendisidir. (10/Yûnus 64)
  • Hiç şüphesiz ahiret mükâfatı, iman edip Allah’tan korkanlar için daha hayırlıdır. (12/Yûsuf 57)

Ahiret nedir?

Dünya hayatından sonra başlayıp ebediyen devam edecek olan ikinci hayat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.