Ailenizle Yaşadığınız Yer ve Bu Yere Nelerin Anlam Kazandırdığı ile İlgili Bir Hikaye Yazınız.

Bu yazıda “Ailenizle Yaşadığınız Yer ve Bu Yere Nelerin Anlam Kazandırdığı ile İlgili Bir Hikaye Yazınız.” konusunu yazdık.  ailemizle yaşadığımız yer ve bu yere nelerin anlam kazandırdığı ile ilgili bir hikaye yazdık.

Ailenizle Yaşadığınız Yer ve Bu Yere Nelerin Anlam Kazandırdığı ile İlgili Bir Hikaye Yazınız.

HİKAYE

Bizim mahallede bir asırlık çınar ağacı var. Gölgesinde oturur oyun oynardık. Yaşlılar camiden çıkar gölgesinde çay içerdi. O çınar ağacı buluşma yerimizdi. Kimisi 100 yıllık der, kimisi Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan derdi. Mahallemizin ismi de çınarlı mahalleydi.

Dedelerin, babaların büyüdüğü çocuklarında büyüyeceği, herkesin ortak hatırası olan bu çınar ağacı bizim hayat bağımızdı. Hayatlarımız çınar ağacı ile anlam kazanıyordu.

Bir gün çınar ağacını etrafına tel çekildi. Ertesi gün bir makine geldi. Herkes bir şey söylüyordu. Kesilecekmiş, belediye bakım yapacakmış. Zengin bir iş adamı almış.

İşin aslı sonra anlaşıldı. Belediye devrilme tehlikesi var diye ağacı kesecek sonra park yapacakmış… Bütün mahalleye hüzün çöktü. Bütün bu insanları bir araya toplayan, herkesin bir hatırası olduğu bu çınar ağacı olmadan biz nasıl yaşardık.

O gece bütün mahallede bir telaş vardı. Işıklar sabaha kadar yandı. Sabah çoluk, çocuk, yaşlı genç bütün mahalleli çınar ağacının altındaydık. İş makinelerine engel olduk, polis geldi. Olay büyüdü. Televizyonlar, kameralar. Belediye Başkanı gelmek zorunda kaldı.

En sonunda çınar ağacı anıtsal bir varlık olarak koruma altına alındı. Şimdi bu çınar ağacının altında çayımızı içiyoruz. Mahallemizin ismi hala Çınarlı Mahalle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir