Alevilik-Bektaşilikte Önem Verilen İlkeler İçerisinde En Çok Dikkatinizi Çekenler Hangileridir? Bunlardan Üç Tanesini Yazınız.

En Sevdiğiniz Masal Kitabını Tanıtınız.
Alevilik-Bektaşilikte Önem Verilen İlkeler İçerisinde En Çok Dikkatinizi Çekenler
Hangileridir?

Alevilik-Bektaşilikte Önem Verilen İlkeler İçerisinde En Çok Dikkatinizi Çekenler Hangileridir? Bunlardan Üç Tanesini Yazınız. 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Alevilik-Bektaşilikte Önem Verilen İlkeler İçerisinde En Çok Dikkatinizi Çekenler Hangileridir? Bunlardan Üç Tanesini Yazınız.

“Alevilik-Bektaşilikte Önem Verilen İlkeler İçerisinde En Çok Dikkatinizi Çekenler Hangileridir? Bunlardan Üç Tanesini Yazınız.” sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Eline, beline diline hakim olmalı,
  2. Kötülüğe iyilikle karşılık vermeli,
  3. Yüreğinden her türlü kötülüğü ve kötü düşünceyi silip atmalı.

Çünkü;

  1. İnsanın günahlarda nasıl korunacağını öğütlüyor. İnsanın işlediği kötülüklerin çoğu elinde, dilinden ve cinsellikten kaynaklanır.
  2. Kötülüğe bile iyilikle karşılık vermek büyk bir davranış. Herkes yapamaz.
  3. Yüreğimizden kötülüğü silmeyi öğütlüyor. ( 1 )

Alevilikte, Allah’ın varlığına ve birliğine, Hz. Muhammed’in peygamberliğine ve Hz. Ali’nin Velayetine inanmak, en temel kaide sayılmaktadır. ( 2 )

Alevilik-Bektaşilikte en çok önem verilen ilkelerden biri de on iki imam inancıdır.

On iki imam inancı, Alevilik-Bektaşilikte Hz. Muhammed’den sonra önder olarak kabul edilen ve Hz. Ali ile Hz. Fatıma’nın soyundan gelen on iki kişiyi ifade eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir