Arkadaşlarınızın Size Yanlış Davrandığını Fark Ettiğinizde Tepkiniz Nasıl Olurdu? Neden?

Yanlış davranışlara tepkim

Arkadaşlarımızla oyun oynarken veya sınıf ortamında bazen bize yanlış davranışları olabilir.
Arkadaşlarınızın Size Yanlış Davrandığını Fark Ettiğinizde Tepkiniz Nasıl Olurdu? Neden?” sorusunu cevaplamak istiyorum.

Tepkim Şu Şekilde Olurdu

  1. İlk olarak öfkeli ve sert bir şekilde bağırarak yanlışı düzeltmeye çalışmam. Çünkü belki ben yanlış anlamış olabilirim.
  2. Niye yanlış hareket yaptıklarını sorar cevap beklerim. Çünkü bu sayede yanlış anlamaların önüne geçebilirim.
  3. Yanlış davrandıklarını sözlü olarak anlatırım. Yanlışlarını anlayabilirler, özür dileyebilirler. Bu sayede daha başka tatsızlıklar olmaz.
  4. Bu yanlış davranışlardan vazgeçmelerini isterim. Çünkü yanlış yaptıklarını bilmiyor olabilirler.
  5. Yanlış davranışları devam ederse araya mesafe koyarım. Çünkü bile bile yanlış yaptıkları için kötü niyetli oldukları ortaya çıkar. Ben de bana kötü davranan kişilerle arkadaş olmak istemem.
  6. Yanlışlarını anlatmama rağmen yanlış yapmaya devam ederlerse durumu arkadaşlarım ve öğretmenimle paylaşırım. Bu sayade yanlış hareketleri başkalarına da yapmalarını önlemiş olurum.
  7. Çok daha sert bir karşılık olacak ama, yanlışlık yapan kişi ısrar ederse hakkımı arar, onunla ilişkilerimi keserim. Gerekirse öğretmenime şikâyet ederim…

Hayat Bilgisi ödevini yapan arkadaşlara faydalı olmuştur umarım. Ödeve ekleyeceğiniz bir şey varsa yorum kısmına yazabilirsiniz…

Yanlış davranışlar sonuçta bize yapılan haksızlıkları da içerir. Haksızlık karşısında neler hissettiğimi paylaştığım yazımı da okuyabilirsiniz. Haksızlık karşısında hissettiklerinizi yazınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir