Aşağıda, bir hikâyenin ilk cümlesi verilmiştir. Bu hikâyeyi tamamlayınız. Babam bana doğum günümde bir kumbara hediye etti.

Aşağıda, bir hikâyenin ilk cümlesi verilmiştir. Bu hikâyeyi tamamlayınız. Babam bana doğum günümde bir kumbara hediye etti. sorusunun cevabını kısaca yazdık.

Hikâyeyi tamamlayalım.

Babam bana doğum günümde bir kumbara hediye etti. Ve bana kumbaram için ilk paramı verdi. “Bu kumbara sana bir çok hediye alacak.” dedi. Ne demek istedi anlamadım. Elime geçen bozuk paraları hep kumbarama attım. Önce kumbaram çok hafifti. Sesi şangır şungur geliyordu.

Annemden, babamdan, dedemden aldığım harçlıkları hep kumbarama attım. Sonraları kumbaram ağırlaştı, kumbaram doldu. Kumbaramı açınca içinden çok para çıktı. Bu paralarla istediğim bilgisayarı aldım.

Sonra tekrar kumbaraya para attım.

Babamın kumbarayı verirken söylediği “Bu kumbara sana bir çok hediye alacak” sözünü anladım. Damlaya damlaya çok param olmuştu.

İKİNCİ HİKAYE TAMAMLAMA 

Babam bana doğum günümde bir kumbara hediye etti. İlk paramı da babam verdi.

Kumbaram köşede kaldı. Yalnız başına durdu. Elime geçen demir paraları kumbarama attım. Çok param olacağını düşünmüyordum. İki ay sonra okulda maddi durumu kötü olan arkadaşlar için para toplandı. Ben kumbaramı alıp gittim.

Biraz ağırlaşmış gibiydi. Kumbarayı sınıfta açtım. Çok para vardı. Bu parayı yardım olarak verdim.

Öğretmenim hem yardım etmem, hem de kumbara ile paramı tasarruf etmem den dolayı çok teşekkür etti.

Kumbaram olmasaydı ben bu kadar parayı yardım olarak veremezdim. Kumbaram odamın en köşesinde gururla durur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir