Aşağıdaki fotoğrafı inceleyiniz. Bu fotoğrafın sizde uyandırdığı duygu ve düşüncelerden hareketle hikâye edici bir metin yazınız.

Aşağıdaki fotoğrafı inceleyiniz. Bu fotoğrafın sizde uyandırdığı duygu ve düşüncelerden hareketle hikâye edici bir metin yazınız. sorusun  cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf Türkçe ders kitabı sayfa 178’de yer alan sorunun cevabı için fotoğrafın bizde uyandırdığı düşünceleri ifade eden, hareket ettiren hikaye edici bir metin kısaca yazdık.

Aşağıdaki fotoğrafı inceleyiniz. Bu fotoğrafın sizde uyandırdığı duygu ve düşüncelerden hareketle hikâye edici bir metin yazınız.

Halime Teyze halı dokuyordu. Kızı Ayşe yanına geldi ve halının üzerindeki şekilleri sordu.

“Kızım, dedi ben 20 yıldır halı dokurum, annem bana öğretti. Bak bu çiçek bizim teperlerde açan laledir, bu göklerimizde uçan kuştur, bu hilal vatanımızı kurtaran askerimizdir. Şu yeşil renk çayırlarımızı anlatır. Şu eller Mevlana’nın duasıdır, kahverengi olan Aşık Veysel’in kara toprak adlı türküsüdür. Şu güzel gözlerde senin gözlerindir.”

Ayşe “Anneciğim ne güzel şeylermiş bunlar. Bir halının böyle olabileceğini düşünmemiştim.”

“Evet, kızım halı bizim buraların gönül resmidir.”

Ayşe sevinçle “Anne ben de halı dokumayı öğrenmek istiyorum.” dedi.

Diğer örnek bir hikaye edici metin için linke tıklayınız METİN

One Comment on “Aşağıdaki fotoğrafı inceleyiniz. Bu fotoğrafın sizde uyandırdığı duygu ve düşüncelerden hareketle hikâye edici bir metin yazınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.