Ben bir hayvan olsaydım ne olurdum kompozisyon

Ben bir hayvan olsaydım ne olurdum kompozisyon. Eğer bir hayvan olsaydın ne olurdun? sorusu ile ilgili kısa bir yazı, kompozisyon yazdık. Eğer bir hayvan olsaydım hangi hayvan olurdum konulu bir kısa yazı.

Ben bir hayvan olsaydım ne olurdum kompozisyon

Seçebileceğiniz hayvan örnekleri; Köpek, Kedi, Yunus, Fil, At, Zürafa, Maymun, Kunduz, Kırlangıç, Geyik, Kartal, Aslan, Tavuk, Kurt, Dinazor, Horoz, İnek, Tavşan, Kuş, Kanarya, Goril. Güvercin. Tabi bunlara iyi birer amaç söylememiz gerekir.

KOMPOZİSYON

Ben bir hayvan olsaydım, kedi olurdum. Çünkü kediler sevimli, karikatür gibi hayvanlar. Biraz garip, biraz özgür, kafasına göre takılırlar.

Kediler çılgındır. Garip hareketleri vardır. Bir çocuk gibi meraklıdırlar. Kuyruğunu başka bir şey gibi görür yakalamaya çalışır. En olmadık yerlere çıkarlar. Özgür takılırlar, bazen sadece sizi sevdiğinizi düşünürsünüz, ama bakmışsınız bir gün sizi takmazlar. Atletiktirler. Düşünce dört ayak üstüne düşerler. Uyuyunca çocuklar gibi masumdurlar. Evin en rahat köşesinin neresi olduğunu onların yattığı yerden anlayabilirsiniz. Çünkü rahatına düşkün hayvanlardır. En aksi babanın koltuğuna otururlar, ama o baba kediye kıyamaz. Evin yaramaz çocuğu ve neşesidirler.

İnsana sürünür, mırlar kalbi en sert kişileri bile yumuşatırlar. Kediler temiz hayvanlardır. Hayat hiç umarlarında değilmiş gibi hiç ödevi olmayan çocuk rahatlığında miskin miskin uyurlar. Canı istediği her şeyi yiyebilirler. Süt içerler, süte bisküvi banıp ye desen yerler. Kediler avcıdır. Av peşinde bir kediyi tanıyamazsınız. Atılgan, çevik bir aslan olurlar. Kediler insanlar gibi rüya görüyorlarmış.

Kedi olup birde antik Mısır zamanında yaşamak daha güzel olurdu. Mısırlılar kedileri tanrı olarak görüyorlarmış. Ama bir evin deli kedisi olmak da güzel. . Hem kediler YouTube’ da çok meşhur. Kedi olsam bir çok video çekerdim.  Tam bir Youtuber’dır kediler. Garfield adlı kediyi bilirsiniz. İşte tam bir kedi…

Ben bir hayvan olsam, kedi olurdum. Ben bunları yazdıkça daha çok kedi olmak istedim. Miyaaavvvvv…… (Ödevhane tarafından yazılmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir