“Damlaya Damlaya Göl Olur.” Atasözünü Açıklayan Kısa Bir Kompozisyon Yazınız.

“Damlaya Damlaya Göl Olur.” Atasözünü Açıklayan Kısa Bir Kompozisyon Yazınız. Bu atasözünü açıklayan kısa bir kompozisyon yazdık.

“Damlaya Damlaya Göl Olur.” Atasözünü Açıklayan Kısa Bir Kompozisyon Yazınız.

“Damlaya Damlaya Göl Olur.” Atasözünü Açıklayan Kısa Bir Kompozisyon Yazınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon

Küçük güçlü müdür? Küçük güçlüdür, hemde çok güçlüdür. Küçük ötesi küçük hücreler bir araya gelir ve insanı oluşturur. Damlalar birleşir ırmakları, denizleri oluşturur. Kumbaramızdaki  bozukluklar birleşir hayalimizi bize kazandırır. Atalarımız ne güzel söylemiş ; “Damlaya damlaya göl olur.” diye.

Küçük önemsiz şeyler bir araya geldiğinde, büyük ve önemli sonuçlar doğurur. Damlaya damlaya göl olur sözüne en güzel örnek kumbarada biriktirdiğimiz para miktarıdır.

25 kuruş ,50 kuruş, 1 lira ile hayatımıza değer katacak bir sonuç alamayız. Ama bu önemsiz miktarları kumbaramızda biriktirdiğimiz de bir zaman sonra 50 TL, 100 TL olur. Bu paralar ile çok güzel şeyler alabilir, ailemize yardım edebiliriz.

Bu atasözü ile anlatılan; “Küçük, damla damla yaptığımız birikimler, bize göl kadar büyük miktar olarak geri döner.” Tutumlu olmayı, kötü günler ve bir başarı kazanmak için birikim yapmayı, israf etmemeyi önerir.

Damlaya damlaya göl olmak, sadece para için geçerli değildir. Bilgi, çalışma, zaman vb her şey damlaya damlaya büyük miktarlara ulaşır.

Saniyeleri birleşir, dakikaları, dakikalar saatleri, ayları yılları oluşturur.

Her gün 100 test sorusu çözdüğümüzde, bir ay sonra 3000soru çözmüş oluruz. İnsan bir oturuşta istese de, azimli olsa da  3000 soruyu çözemez.

Atalarımız taa o günlerden söylemiş; Damlaya damlaya göl olur. Bence dinleyin, uygulayın. Hayatınızda çok şey değişecek… ( 1 )

İLAVE BİLGİ NOTU

“Damlaya Damlaya Göl Olur.” Atasözünü Açıklayan Kısa Bir Kompozisyon Yazdık.

7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi kitabının ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir