Dünya Hayatı İçin Halk Arasında Niçin “Yalan Dünya, Fani Dünya” İfadeleri Kullanılır?

Dünya Hayatı İçin Halk Arasında Niçin “Yalan Dünya, Fani Dünya” İfadeleri Kullanılır?

Dünya Hayatı İçin Halk Arasında Niçin “Yalan Dünya, Fani Dünya” İfadeleri Kullanılır?  8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı 24. sayfa ödev sorularının cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Dünya Hayatı İçin Halk Arasında Niçin “Yalan Dünya, Fani Dünya” İfadeleri Kullanılır?

Dünya Hayatı İçin Halk Arasında Niçin “Yalan Dünya, Fani Dünya” İfadeleri Kullanılır? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık. 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı Gizem Yayıncılık.

  • Dünya hayatında hiç bir şeyin kalıcı olmaması
  • İnsanın ve dünyadaki her şeyin yok olup ölmesi ve insanın buna engel olamaması
  • Gerçek hayatın ahiret hayatı olduğu ve dünya hayatına düşkünlük gösterilmemesi için öğüt olarak bu ifade kullanılır.

Aile Soy Kütüğünüzü İncelediniz Mi? Sizden Önce Kimler Gelip Geçmiş, Onlar Şimdi Niçin Aramızda Değiller?

İLAVE BİLGİ NOTU

Dünya hayatında her şey doğar büyür, gelişir ve ölür. Hiç bir şey daimi, sürekli değildir. İnsan doğar, büyür, yaşlanır, ölür.

Bu na karşı koyamaz. En güçlü, en zeki varlık bile dünyada kalıcı değildir. Buna engel olamaz. İnsan bu yüzden gelip geçici dünya hayatına verdiği öneme dikkat etmeli. Asıl hayatın ahirette olduğunu düşünerek yaşamalıdır.

Dünyanın geçici, fani, yalan olduğu ve asıl hayatın ahiret hayatı olduğunu anlatan ayetler;

Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Eğer iman eder kötülükten sakınırsanız, Allah size mükâfatınızı verir. Ve sizden bütün mallarınızı harcamanızı da istemez. (MUHAMMED/36)

Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah’tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (HADİD/20) ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir