Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak değerlendiriniz.

Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak değerlendiriniz. sorusunun cevabını kısaca yazdık.  5. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabında yer alan sorunun cevabını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak değerlendiriniz.

“Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilahlar bulunsaydı yer ve gök (bunların nizamı) kesinlikle bozulup gitmişti…”
Enbiyâ suresi, 22. ayet.

Evrende yaşamak imkansız olurdu. Canlılar bir düzen olmadığı için ölürdü. Her zaman belirsizlikler içinde kazalar, büyük felaketler meydana gelirdi. Canlılar ne yapacaklarını bilemezdi. Evrende büyük bir kargaşa meydana gelirdi.

Örneğin, okulumuzda ders saatleri var, belli saatlerde teneffüse çıkıyoruz, okula geliş gidiş saatleri ve haftalık ders programımız var. Bu düzen olmasaydı eğitim verilemezdi, kim ne yapaacağını bilemezdi. Kavga ve gürültüler meydana gelirdi. Okulu sevmez ve gelmezdik. İyi bir düzen var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir