Farklı duygu durumları yaşadığınız bir anınız var mı? Böyle bir durumda çevrenizdeki insanlara nasıl tepkiler verdiniz?

Farklı duygu durumları yaşadığınız bir anınız var mı? Böyle bir durumda çevrenizdeki insanlara nasıl tepkiler verdiniz? Yaşadığınız bu anı, olayları oluş sırasına göre noktalama işaretlerine ve yazım kurallarını dikkat ederek kısaca yazınız.​

Farklı duygu durumları yaşadığınız bir anınız var mı? Böyle bir durumda çevrenizdeki insanlara nasıl tepkiler verdiniz?

Farklı duygu durumları için şu orta anıları yazabiliriz.

Birinci Örnek Yazı:

Sabah uyandığımda kedimi göremedim. Ona “Boncuk” diye seslendim. Ama gelmedi. Anneme kedinin nerede olduğunu sordum. Annem üzüntülüydü. “Boncuk öldü.” dedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Ağladım. Onu çok seviyordum. beraber büyümüştük. Bazen boncuğu rüyamda görürüm. Fotoğraf ve videolarına bakar onu anarım.

İkinci Örnek Yazı:

Bir gün dayımlara yeğenimle oynamaya gitmiştim. Eve dönme vakti gelince nasıl oldu bilemedim sokakta kayboldum. Ne yapacağımı bilemedim. Çok korktum. Kimseye bir şey söyleyemedim. Bir parkta oturdum, ağladım. Ailemi bulamazsam diye çok korktum. Sonra bir polis gördüm. Ona kaybolduğumu söyledim. evimizin yakınında okul olduğunu söyledim. Polis amca evimi bulmama yardım etti. Annem ve babam da beni çok merak etmiş. Eve gelince çok mutlu oldum.

Üçüncü Örnek Yazı:

Bir gün odamda ders yapıyordum. Saçımda bir hareket hissettim. Elimi saçıma götürdüm. Elime bir şey değdi. Hemen çektim. Masaya siyah bir şey düştü. Bağırdım. Masada siyah bir şey hareket ediyordu. Hamamböceğiydi. Ben hala bağırıyordum. Çok korktum. Annem hemen geldi. Beni sakinleştirdi ve hamam böceği aldı, dışarı attı. Böcekleri bir türlü sevemedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir