Hangi Durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi Aranmalıdır?

Hangi Durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi Aranmalıdır?

Hangi Durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi Aranmalıdır?  4.sınıf Trafik Güvenliği ders kitabı ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Hangi Durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi Aranmalıdır?

Hangi Durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi Aranmalıdır? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Yangın
  2. Trafik kazası
  3. Hırsızlık
  4. Acil sağlık durumları (kalp krizi, boğulma, zehirlenme, elektrik çarpması, kanama, bayılma, intihar, düşme vb.) gibi acil durumlarda 112 Acil Yardım Merkezi aranmalıdır.

İLAVE BİLGİ NOTU

112 Nedir?

112, acil durumlarda polis, sağlık, itfaiye gibi acil yardım hizmeti veren tüm kurumlara tek bir numaradan ulaşmanı sağlar.

 112’yi nasıl arayabilirim?

112’yi sabit, mobil ve ankesörlü telefonlardan arayabilirsin. 112’yi aramak tamamen ücretsizdir. 24 saat kesintisiz hizmet verir.

 112’yi hangi durumlarda aramalıyım?

Yangın, trafik kazası, hırsızlık gibi acil durumlarla karşılaştığında hemen telefonundan 1-1-2 yi tuşlayarak 112’yi aramalısın.

112’yi aradığımda ne söylemeliyim?

112’yi aradığında görevlilerimiz hemen aramanı cevaplarlar. Sakin olmalı ve karşılaştığın durumu görevliye anlatmalısın. Görevlinin sorduğu sorulara kısa, net ve anlaşılır cevaplar vermelisin.

 112 ne zaman aranmaz?

112’yi kesinlikle acil durumlar dışında aramamalısın. Unutma, 112’yi gereksiz yere meşgul etmen yardıma ihtiyacı olan başka bir insana yardım ulaştırılmasını geciktirebilir. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir