10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 76, 77 Cevaplar MEB Yayınları

Bu yazıda “10. sınıf İngilizce çalışma kitabı sayfa 76, 77 cevapları MEB Yayınları” MEB Yayınları 10. sınıf İngilizce dersi çalışma kitabı sayfa 76, 77 cevaplarını yazdık. 10. sınıf çalışma kitabı 10. ünite SHOPPING  ünitesi cevapları sayfa 76, 77 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı  Sayfa 76, 77 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 76 CEVAPLAR

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı  Sayfa 76 Cevapları MEB Yayınları

10. sınıf İngilizce çalışma kitabı sayfa 76 cevaplar

SAYFA 77 CEVAPLAR

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı  Sayfa 77 Cevapları MEB Yayınları

Coiff
A coiff is a complicated lace headdress worn as part of the folk costumes of Brittany, France. But now, it is only seen for local festival, or pardons. This is a special type of lace headwear for women. It comes in varying sizes and complexities depending upon the place of the person wearing it in society. There are varieties of coiff such as coiff for a young woman of marr ageable age or coiff for a married lady. They vary in size and complexity, from small pieces of lace worn over a bun to elaborate, towering creations with flwing ribbons but there is something common between them all: they are white and mostly are made of lace. The most famous throughout France is the coiff of Bigouden, which is a 30-40 cm high cylinder of starched lace, put on top of the head, like a tower. It has become an icon of folkloric Brittany. The use of such headdress has disappeared quite recently
and even in the 50s, their use was still common. Nowadays, no one wears coiff in everyday life anymore (except for a few older women in some villages) but during festivals, the Breton women still, like a hundred years ago, cover their heads with lace, ribbons, cones and caps.

ÇEVİRİSİ:

Coiff
Bir coiff, Brittany, Fransa halk kostümlerinin bir parçası olarak giyilen karmaşık bir dantel başlıktır. Ama şimdi, sadece yerel festivalde ya da adamlarda görülüyor. Bu kadınlar için özel bir dantel şapka türüdür. Toplumda giyen kişinin yerine bağlı olarak değişen boyutlarda ve karmaşıklıklarda gelir. Yaşı yaşlı olan genç bir kadın için küf, evli bir kadın için küf gibi küf çeşitleri vardır. Büyüklük ve karmaşıklık bakımından, bir topuzun üstüne giyilen küçük dantel parçalarından, kıvrımlı kurdeleler ile çirkin yaratıklara kadar çeşitlilik gösterir, ancak hepsi arasında ortak bir şey vardır: bunlar beyazdır ve çoğunlukla dantelden yapılır. Fransa’nın en meşhurı 30-40 cm yüksekliğinde bir nişasta dantel silindirinden oluşan Bigouden’in bir kulesi gibi başının üstüne koyması. Bu folklorik Brittany bir simge haline gelmiştir. Bu tür bir başlığın kullanımı son zamanlarda ortadan kayboldu.
ve 50’lerde bile, kullanımı hala yaygındı. Günümüzde, hiç kimse artık günlük yaşamda (bazı köylerdeki birkaç yaşlı kadın hariç) artık zorlamada bulunmuyor, ancak festivaller sırasında Breton kadınları yüz yıl önce olduğu gibi hala başlarını dantel, kurdeleler, koniler ve kapaklarla kapatıyor.

10. sınıf İngilizce çalışma kitabı sayfa 77 cevaplar

10. SINIF İNGİLİZCE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir